Vilniaus miesto valdžia nusprendė šiemet iš dalies konservuoti stadiono griaučius. Kitais metais tikimasi sulaukti privataus investuotojo, kuris sugebėtų užbaigti pradėtą ręsti statinį.
Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė vietoj žadėtų 19 mln. litų iš Vyriausybės sulaukė mažiau nei pusę sumos – 8,775 mln. litų. Už šias lėšas tegalima iš dalies konservuoti stadiono laikančiąsias konstrukcijas.
"Tai nebūtų tikrasis konservavimas. Veikiau tai laikinas statybos pristabdymas. Šiemet už gautas lėšas tikimės užbetonuoti iš kolonų kyšančią armatūrą, kad neirtų laikančiosios konstrukcijos. Konservavimas ilgam iš esmės dabar nenaudingas niekam: nei valstybei, nei Vilniui, nei statybininkams", – sakė Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius.
Apskaičiuota, kad nacionaliniam stadionui užbaigti reikia 262 mln. litų, neskaitant infrastruktūros darbų: elektros, kanalizacijos, stadiono link vedančio viaduko ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos.
Tikimasi, kad trūkstamus milijonus galėtų pasiūlyti privatūs investuotojai. Šiuo metu Vilniaus miesto valdžia derasi su trimis potencialiomis užsienio bendrovėmis. Iš jų didžiausią susidomėjimą nacionalinio stadiono statybomis rodo bendrovė iš Vokietijos, tačiau jos pavadinimo miesto vadovai neatskleidžia.
Vis dėlto norint pajudinti statybas iš mirties taško, būtina investuotojui pasiūlyti patrauklų atsiskaitymo už darbus grafiką. Mat dauguma bendrovių derybose su Vilniaus miesto savivaldybe reikalauja garantijos, kad jų investuotas lėšas savivaldybė grąžins laikydamasi griežtai nustatyto grafiko. Vilniaus miesto valdžia tokių garantijų pati duoti negali. Tam būtina Vyriausybės raštiška garantija.
Šiuo metu savivaldybė Vyriausybei pateikusi du galimus stadiono finansavimo variantus. Pirmas jų – atsiskaityti už stadioną per 20 metų. Kasmet bankams reikėtų atriekti apie 34,5 mln. litų, tačiau stadiono kaina su banko palūkanomis šoktelėtų tris kartus, iki 690 mln. litų. Kitas variantas – lėšas grąžinti per 10 metų, kasmet atriekiant po 50 mln. litų. Šis variantas patrauklesnis dėl to, kad skolą grąžinant per trumpesnį laiką, valstybei pavyktų sutaupyti apie 200 mln. litų. Mat tokiu atveju galutinė stadiono kaina, įskaitant ir įsipareigojimus bankui, siektų apie 500 mln. litų.
"Tikimės, kad per mėnesį finansavimo schema bus parengta. Turint su Vyriausybe suderintą atsiskaitymo grafiką būtų galima sudaryti sutartį su rangovu, valdytoju ir visais kitais", – sakė R.Adomavičius.
"Vilniaus diena" primena, kad statybos darbai ant Šeškinės kalno nutrūko žiemą. Statybų generalinis rangovas bendrovė "Veikmė" tikina dėl prastovų kiekvieną mėnesį patirianti apie 100 tūkst. litų nuostolio. Mat kiekvieną mėnesį tenka sumokėti draudimo įmoką, išlaikyti statybvietės sargus, mokėti už apšvietimą, tualetus.
Naujausi komentarai