29-erių kaunietė B.M. internetinių skelbimų portale rado pasiūlymą nebrangiai išsinuomoti butą Palangoje. Susigundžiusi pasiūlymu, ji į nepažįstamo asmens banko sąskaitą pervedė 240 litų.
Moterį apgavęs sukčius iki šiol buto neišnuomojo, pinigų negrąžino, o į telefono skambučius neatsiliepia. Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Kęstutis Kasciukevičius pasakojo, kad žmonės pernelyg neatsakingai disponuoja savo turtu. Tuo netrunka pasinaudoti ir sukčiai.
"Net ir trumpam laikotarpiui nuomojantis butą nereikia aklai pasitikėti nepažįstamais asmenimis, juo labiau – pervesti jiems pinigus. Prieš tai geriausia būtų susitikti su nuomos paslaugas teikiančiu asmeniu, internete pasidomėti, ar toks butas apskritai yra", – aiškino policijos atstovas.
K.Kasciukevičiaus teigimu, saugotis reikėtų ne tik ieškant buto nuomai, bet ir perkant ką nors internetu. "Prieš perkant dominančią prekę internete, būtina pasidomėti įmone, kuri užsiima prekių pardavimu. Tik įsitikinus, kad įmonė yra registruota ir jos paslaugomis pasinaudojusių žmonių atsiliepimai yra teigiami, galima pirkti interneto svetainėse siūlomas prekes", – patarimų negailėjo policijos atstovas.
Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 3 dalis numato, kad už apgaulės būdu pasisavintą nedidelės vertės turtą teismas gali skirti viešuosius darbus arba areštą, arba baudą, arba laisvės apribojimą.
Naujausi komentarai