Per ateinančius trejus metus Vilniuje turėtų atsirasti bent 300 papildomų slaugos lovų. Tai numatyta naujausioje savivaldybės strategijoje.
Vilniaus miesto taryba vakar svarstė Vyresnio amžiaus asmenų priežiūros 2012–2020 m. strategijos veiksmų planą, kuriame numatytos gairės, kaip iki 2020 m. užtikrinti slaugos ir globos paslaugų prieinamumą ir naują kokybę Vilniaus mieste.
Dokumente numatytos priemonės, kaip pasiekti, kad iki 2015 m. slaugos lovų Vilniuje skaičius išaugtų iki 1000 (šiuo metu yra apie 690), per aštuonerius metus daugėtų paslaugų gavėjų globos namuose iki 10 proc. kasmet, kaip kasmet po 10 proc. daugiau asmenų gautų reikiamą lankomąją priežiūrą ir 20 proc. daugiau ligonių kasmet gautų slaugos paslaugas namuose.
"Žmonių, kuriems reikalinga ilgalaikė priežiūra, daugėja, o valstybė ir visuomenė turi jausti ypač didelę atsakomybę už pagalbą tokiems asmenims ir jų teisių apsaugą. Taip pat akivaizdu, kad turi didėti paties asmens ir šeimos indėlis į slaugos ir globos paslaugų finansavimą. Reikia sukurti naują konsoliduotą finansavimo modelį, kuriame dalyvautų valstybė, Privalomojo sveikatos draudimo fondas, asmuo bei jo šeima ir savivaldybė, taip pat plėsti paslaugų prieinamumą ir apimtį", – sakė miesto tarybos Slaugos ir globos reikalų komisijos pirmininkė Rūta Vanagaitė.
Planuojama šešiose miesto dalyse įsteigti naujus dienos centrus, taip pat numatoma permainų, kalbant apie Vilniaus nakvynės namus, – ketinama įsteigti naujus iki 100 vietų Vilniaus nakvynės namus žiemos sezonui, vieną iš slaugos ligoninių pertvarkyti į savivaldybės 200 vietų slaugos namus. Taip pat planuojama užtikrinti, kad mieste veiktų dveji treji slaugos namai, o statomus naujus korpusus prie esamų ligoninių pritaikyti slaugai, taip pat steigti atskiras paliatyviosios slaugos palatas.
Pasak R.Vanagaitės, svarbu pasiekti, kad savivaldybės pačios galėtų ir organizuoti, ir kontroliuoti savo teritorijoje teikiamų paslaugų kokybę – kad slaugos ir globos asmens namuose organizavimo funkcijos būtų perduotos savivaldybių žinion.
Dokumente numatytos priemonės, kaip integruoti iki šiol atskirai funkcionavusias globos ir slaugos paslaugas, stiprinti kontrolės mechanizmą, didinti dienos globos paslaugų ir globos modelių įvairovę, pritraukiant naujų teikėjų iš privačiojo sektoriaus, taip pat užsienio investuotojus.
Naujausi komentarai