Pereiti į pagrindinį turinį

V. Kasiulevičius: Santaros klinikose praėjau visus gyvenimo etapus – nuo šlovės iki pažeminimo

2021-03-26 12:58
„Kauno dienos“, BNS inf.

Santaros klinikos penktadienį patenkino žinomo šeimos gydytojo, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano Vytauto Kasiulevičiaus prašymą atleisti iš darbo po to, kai paaiškėjo jo sutuoktinės skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybės. Pats medikas penktadienio popietę feisbuke pasidalijo padėkos laišku. 

Vytautas Kasiulevičius
Vytautas Kasiulevičius / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Apkabinu visas ir visus Santaros gydytojas ir gydytojus, slaugytojas ir slaugytojus, slaugytojų padėjėjas ir padėjėjus, IT specialistus ir specialistes ir dar begalę kitų profesijų žmonių, kuriuos sutikdavau 22 metus ligoninės koridoriuose. Man gera buvo stebėti tą mūsų didelę komandą, tarsi jokiai akimirkai nenurimstantį skruzdėlyną. Mačiau, kaip užaugo naujos kartos daug kietesnių už mus gydytojų, kurie, atrodo, kad ką tik buvo mūsų studentai“, – feisbuke rašė medikas.

V. Kasiulevičius teigė, kad pokalbiai niekaip nesibaigiančios darbo dienos fone kasdien keitė jo suvokimą, jo pasaulį. „Atrodo, kad Santaroje praėjau visus gyvenimo etapus: nuo noro mokytis iš geriausių iki prisitaikymo, nuo amžinos tiesos paieškos iki kvailų klaidų, nuo šlovės iki pažeminimo. Ir visa tai – visai neblogas spektaklis. Labai didžiuojuosi, kad buvau doc. Eduardo Razgausko mokinys. Žinau, kad šiandien, jeigu būtų gyvas, jis man būtų įkrėtęs proto už visus paklydimus. Būtų pastatęs į vietą per penkias minutes. Visas jo patirto Sibiro lagerio šaltis išsiveržtų ir taip pasidarytų aišku, kad maža nepasirodytų. Bet žinau, kas būtų po to – jis apkabintų ir padėtų pakilti. Nors daugelis, atsižvelgdami į kontekstą, pasakys, kad neetiška lyginti, bet man vis tiek simboliška, kad šiandien šią ligoninę palieka ir vienas geriausių mano sutiktų gydytojų Darius Jauniškis. Su Dariumi tarsi užaugome nuo internatūros Antakalnio klinikose, kol vieną 2017 metų spalio popietę padarėme labai lemtingą mums abiem sprendimą: antrame Santarų Konsultacinės poliklinikos aukšte sukirtome rankomis – darom Medikų Sąjūdį ir paskambinom Ramūnui Aranauskui, vėliau Violetai Kvedarienei ir kitiems. Nesvarbu, kad mums daug kas nepasisekė, bet mes tiesiog gyvenome ir buvome tokie, kokie norėjome būti, o ne tokie, kokių iš mūsų tikėjosi. O jeigu dar leisite, tai nepaisant visų mano klaidų, skirtingai nuo kai kurių Seimo narių, kurie beveik kasdien savo feisbuko paskyrose mano asmenybei skiria po įrašą, aš galiu pasitraukti iš Santarų šeimos medicinos centro, o jie niekaip. Nors pripažįstu, kad tai jų šventa teisė, kurią jie neabejotinai gins iki paskutinio mano ar panašių į mane kolegų kraujo lašo. Santaros toliau gyvuos ir toliau keisis. Nauja karta tarsi banga pakeis visas iki šiol sugalvotas žaidimo taisykles, kurios neleido pakilti mūsų kartai. Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas rekomendavo viešą atgailą, o buvęs ministras pasitraukti. Man atrodo, kad įvykdysiu abu pavedimus. Ir daugiau prie tos temos negrįšiu. Ačiū, kad jūsų, kurie girdi, yra tiek daug“, – rašė medikas.

„Facebook“ įrašas.

Ačiū, kad jūsų, kurie girdi, yra tiek daug.

Primename, kad V. Kasiulevičius ketvirtadienį pranešė prisiimantis atsakomybę ir nusprendęs trauktis iš pareigų, paaiškėjus, kad nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais gruodžio pabaigoje buvo paskiepyta jo žmona Raimonda Kasiulevičienė, dirbanti Lietuvos banke.

Santaros klinikos ketvirtadienį pranešė, kad profesoriaus žmona, Santaros klinikose talkinusi skiepijimo komandai, tuo metu buvo įstaigos patalpose ir esą prašant profesoriui buvo paskiepyta darbo pabaigoje kartu su kitais 57 darbuotojais, iš anksto neįtrauktais į tos dienos skiepijamųjų sąrašus.

Pats V. Kasiulevičius ketvirtadienį LNK Žinioms neigė prašęs paskiepyti žmoną. Anot jo, sutuoktinė sakė sulaukusi siūlymo skiepytis ir teiravosi jo, ką daryti.

Santaros klinikos tvirtino, kad R. Kasiulevičienė talkino reguliuoti atvykstančiųjų skiepytis darbuotojų srautus gruodžio 28 ir 29 dienomis, pirmadienį ir antradienį. Tai buvo vienos pirmųjų dienų, kai Lietuvoje buvo prasidėjęs skiepijimo procesas.

Remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, tą dieną, kai buvo paskiepyta R. Kasiulevičienė, buvo galima skiepyti tik medikus, o savanorių skiepijimas įsigaliojo tik sausio 6 dieną.

Ministro įsakyme nurodyta, kad gali būti skiepijami ir gydymo įstaigose savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 valandų per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės vykdantys asmenys.

Sausio pabaigoje V. Kasiulevičius pasitraukė iš prezidento ir premjerės sveikatos ekspertų tarybų. Jis paneigė, kad šis žingsnis susijęs su minėta istorija dėl ankstyvo sutuoktinės vakcinavimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų