Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete atidarytas naujas Techninės kūrybos ir inovacijų centras, kuriame studentai galės įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Centras bus atviras visiems universiteto studentams ir darbuotojams, turintiems inžinerijos projektų vystymo, prototipų kūrimo ir gamybos, techninių sporto šakų įrangos ir inventoriaus gamybos idėjų.
VGTU Mechanikos fakultetas, tapęs pagrindiniu šio centro iniciatoriumi, idėją apie laisvai prieinamą techninės kūrybos erdvę puoselėjo jau seniai. Mintis kurti tokį centrą gimė pamačius būtinybę – studentai ėmėsi kai kurių techninės kūrybos darbų įgyvendinimo tiesiog mokymo laboratorijose. Pavyzdžiui, daugiausiai iš VGTU studentų sudaryta komanda kūrė vienvietį miesto elektromobilį, galintį tilpti į liftą, o užsakovai panoro pamatyti automobilio prototipą realybėje. Vienas iš šio automobilio kūrėjų buvo Raidas Nedolia, kuris vėliau, kaip iniciatyvus absolventas, tapo naujojo Techninės kūrybos ir inovacijų centro vadovu.
„Norime, kad studentai ne tik mokytųsi teorijos, bet ir išmoktų ją panaudoti realiame gyvenime. Kuriant ar gaminant daiktą, dažnai tenka ką nors perdaryti, pakeisti darbo eigą ar kūrinio konstrukciją. Studentai, kurdami savo projektus, galės išvysti įvairius darbo niuansus, įgyti praktinių bei naujų teorinių žinių, plėsti akiratį bei vystyti mąstymą. VGTU studentai jau yra įgyvendinę nemažai įdomių projektų, tačiau buvo sunku juos įforminti. Techninės kūrybos ir inovacijų centro vienas iš tikslų – palengvinti šią procedūrą“, – pasakojo R. Nedolia.
Šią idėją palaikė ir VGTU Tarybos nariai. Jie vieningai nutarė atsisakyti universiteto Tarybos nariams skiriamo atlygio ir taip suteikti galimybę universitetui skirti šias lėšas studentų sumanytiems projektams, kurie bus vykdomi naujajame centre, įgyvendinti. Jau yra skirtas finansavimas tokiems unikaliems projektams, kaip biosignalais valdomo rankos protezo gamyba, 3D atspausdintos ortopedinės avalynės ir jos komponentų gamyba, roboto, važiuojančio vertikaliai stulpu, kūrimas ir kiti. Šiuo metu lėšos, siekiančios per 7 200 eurų, numatytos net devyniems projektams.
„Dauguma VGTU Tarybos narių yra verslininkai, o Taryboje dirbame daugiausiai visuomeniniais pagrindais, nes norime būti naudingi universitetui. Būtent todėl nusprendėme atsisakyti atlygio, kad universitetas galėtų tuos pinigus skirti studentų projektų finansavimui. Mums svarbi studentų kuriama pridėtinė vertė, jų motyvacija. Ypač norime paskatinti inžinerinės ir mechaninės pakraipos studentus, nes jų šiandien Lietuvoje labai trūksta“, – sakė VGTU Tarybos pirmininkas UAB „Traidenis“ vadovas Sigitas Leonavičius.
Planuojama, jog naujajame centre galės dirbti net ir tie studentai, kurie nėra gavę VGTU skiriamo finansavimo jų vykdomiems projektams. Techninės kūrybos ir inovacijų centre studentų ir mokslininkų lauks metalo, medžio bei plastmasės apdirbimo įranga, galinti atlikti skirtingas funkcijas. Su šia įranga bus galima kurti smulkaus ar vidutinio dydžio inovacijas.
Naujausi komentarai