„Atstatymo planai yra labai aiškūs. Pasitelkę ekspertų pagalbą, turime išspręstus ir teisinius, ir inžinerinius, statybinius klausimus. Tai reiškia, kad yra labai aiškūs darbai, aiškūs etapai, dalis darbų prasideda jau kitą savaitę“, – ketvirtadienio vakarą žurnalistams sakė S. Bieliūnė.
„Panašu, jog viską, kaip ir planavome, iki metų galo pavyks padaryti ir žmonės turės galimybę grįžti į savo namus“, – vylėsi ji.
Vicemerė patikino, jog gyventojai, kurie šiuo metu glaudžiasi savivaldybės suteiktuose būstuose, turės galimybes juose likti ilgiau – kol galės patogiai sugrįžti į savo namus.
Atstatymo kaina – nesikeičia: paaiškino, kiek finansiškai reikės prisidėti gyventojams
Kalbėdama apie degusio daugiabučio atstatymo kaštus, S. Bieliūnė patikino, jog kol kas viso projekto suma nėra pakitusi – kaip skelbta ir anksčiau, visi darbai preliminariai kainuos 1,236 mln. eurų.
Du trečdaliai butų buvo apdrausti ir pusę sumos – 630 tūkst. – padengs draudimo kompanijos.
„Verta paminėti, kad savivaldybė iki šiol, iki atstatymo darbų, padengė visus kaštus, todėl, kad tai netipinė situacija. (...) Visi šitie kaštai jau dabar siekia 360 tūkst. (eurų – ELTA)“, – teigė savivaldybės vicemerė.
„1,236 mln. yra ta suma, kurią preliminariai numatome kaip reikalingą tam, kad namas būtų pilnai atstatytas ir jo avaringumas būtų pašalintas, kad žmonės galėtų jau grįžti į namus, pabaigti vidaus apdailos darbus ir gyventi toliau“, – kalbėjo S. Bieliūnė.
Ji nurodė, kiek šios sumos bus finansuojama valstybės ir savivaldybės lėšomis, kiek kaštų padengs draudimo kompanijos.
„Du trečdaliai butų buvo apdrausti ir pusę sumos – 630 tūkst. – padengs draudimo kompanijos“, – detalizavo vicemerė.
„25 proc. tos sumos, kuri reikalinga atstatymui, dengs valstybė. Jau yra priimtas Vyriausybės nutarimas ir esame dėkingi, kad šioje netipinėje situacijoje Vyriausybė taip pat (...) rado galimybių prisidėti. Tai sudaro 311 tūkst.“, – tęsė ji.
„20 proc. atstatymo darbų dengs savivaldybės biudžeto lėšos“, – pridūrė ji.
Visgi, S. Bieliūnė pastebėjo, jog dalis butų suniokotame daugiabutyje nebuvo apdrausti – iš viso skaičiuojama 9 tokie butai. 6 jų, nurodė vicemerė, priklauso pensinio amžiaus žmonėms.
Savivaldybės atstovės teigimu, tiems senjorams, kurių vienintelis registruotas turtas yra butas šiame Viršuliškių daugiabutyje, bus padengiami visi atstatymo kaštai. Pensininkams, kurie turi ir kito turto, bus kompensuojama 75 proc. išlaidų.
„Yra trys butai, kuriuose gyvena darbingo amžiaus žmonės. Jie turi ir kito, savo vardu registruoto turto. (...) Jų prisidėjimas, pritaikius ir valstybės suteiktą paramą ir savivaldybės biudžeto (paramą – ELTA), sieks 50 proc.“, – detalizavo ji.
Iš viso gyventojų indėlis atstatant daugiabutį sieks 58 tūkst. eurų
„Pensinio amžiaus žmonės tuose dviejuose butuose – vieni turės prisidėti 6 tūkst. su trupučiu, kiti 8 tūkst. su trupučiu. Jeigu žiūrėti į darbingo amžiaus žmones – suma siekia nuo 13 iki 17 tūkst.“, – situaciją iliustravo S. Bieliūnė.
ELTA primena, kad sausio mėnesio pradžioje sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga. Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo.
Po sprogimo ir gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse ekspertai pasiūlė atstatyti.
Naujausi komentarai