Vilniaus taryba ėmėsi plano, kaip romus integruoti į visuomenę Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus taryba ėmėsi plano, kaip romus integruoti į visuomenę

2016-01-20 21:13
BNS inf.
Vilniaus taryba ėmėsi plano, kaip romus integruoti į visuomenę
Vilniaus taryba ėmėsi plano, kaip romus integruoti į visuomenę / R. Vilimo / Fotobanko nuotr.

Vilniaus taryba ėmėsi svarstyti planą, kaip išardyti Vilniuje veikiantį taborą romus integruojant į visuomenę.

Plane numatyta, jog iki 2019-ųjų pabaigos tam reikėtų apie 700 tūkst. eurų. Anot vicemero Gintauto Palucko, lėšų poreikis gali nežymiai didėti.

„Šiuo metu tabore gyvena 96 vaikai ir jų kiekviena ten praleista diena yra prarasta diena. Nes tokiomis antisanitarinėmis sąlygomis augdami jie tikrai neišaugs normaliais Lietuvos piliečiais ir mes turėsime medžiagą taboro auginimui“, - tarybos nariams trečiadienį sakė G.Paluckas.

Tarybos nariai galutinį sprendimą dėl plano turėtų priimti po dviejų savaičių.

Savivaldybės numatomi pagrindiniai tikslai - stabdyti narkomanijos plitimą tabore ir šalia jo esančioje teritorijoje, siekti saugios kaimynystės, tobulinti švietimo sistemą ir neformalųjį romų vaikų ugdymą, užtikrinti geresnę sveikatos apsaugą, gerinti jų gyvenimo sąlygas, mažinti socialinę atskirtį.

Kai kurie tarybos nariai abejojo, ar išskaidžius taborą, būtų sukurtas ne vienas, o keliasdešimt narkotikų platinimo taškų. Anot G.Palucko, taboras yra itin palanki vieta narkotikų platinimui būtent dėl to, jog tuo užsiimančios šeimos pridengia viena kitą, statosi tvoras, tam palankus ir vietovės miškingumas. Tuo metu persikėlus į daugiabutį, aplinkiniai gyventojai, jo nuomone, reaguotų į nelegalią veiklą ir tai daryti būtų sudėtingiau.

Gaudant narkotikų tiekėjus, platintojus ir ardant tiekimo tinklus numatyta suteikti policijai galimybę įsirengti papildomas keturias vaizdo stebėjimo kameras aplink taborą, kartu su policija vykdyti narkomanus vežančių taksi kontrolės reidus. Numatyta ir toliau aktyviai kovoti su nelegaliomis statybomis - savivaldybė su Valstybine teritorijų planavimo statybų inspekcija ne tik žada griauti neteisėtus statinius, bet sieks juos užfiksuoti dar darbų pradžioje.

Bus siekiama užtikrinti, kad tabore gyvenantys vaikai lankytų mokyklas, darželius juos pavežant iki ten - tuo rūpintųsi specialiai įdarbinti padėjajai. Taip pat bus siūloma įdarbinti daugiau socialinių pedagogų pačiose ugdymo įstaigose. Taboro vaikams planuojama organizuoti narkotikų vartojimo prevencijos programas, organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklas.

Romai toliau bus informuojami apie galimybes gauti socialinį būstą, šeimoms, norinčioms išsikraustyti, planuojama skirti savivaldybės būstą.

Taboro gyventojams numatomos ir paskaitos bei informacinių stendų rengimas apie galimybę mokytis paklausių specialybių, Darbo biržos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai tarpininkaus romams ieškantis darbo.

Tuo metu tabore apsilankantiems narkomanams pagalbą teiktų mobili klinika: savivaldybės atstovai su Vilniaus priklausomybės ligų centro darbuotojais prie taboro budėtų kasdien po porą valandų, keistų švirkštus, dalytų tvarsliavą, teiktų informaciją apie reabilitaciją. Taip per metus numatoma aptarnauti 1,5 tūkst. asmenų

Žadama įtraukti per 250 nuo narkotikų priklausomų asmenų į metadono programą - tam, savivaldybės skaičiavimais, iki 2019-ųjų iš valstybės ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto reikėtų 95 tūkst. eurų.

Pernai policijai suintensyvinus reidus tabore, rugpjūčio-spalio mėnesiais sulaikyta per 1,7 tūkst. narkotikų vartotojų ir per 100 prekeivių.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno apie 2100 romų. Vilniaus taboras yra didžiausia koncentruotai romų tautybės asmenų gyvenama vieta Baltijos šalyse.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra