„Sukūrus Kultūros programą - atvirą idėjų banką - galėtume sėkmingai skatinti kultūrinius projektus, padėti talentams. Nevyriausybinis sektorius turi labai didelį potencialą“, - sakė Diana Stomienė, galerijos „Meno niša“ vadovė ir šiuolaikinės meno mugės „Art Vilnius“ organizatorė.
Dalindamiesi mintimis, ko reikia, kad Vilnius taptų kultūros ir meno lyderiu, žymiu ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu, diskusijos dalyviai išskyrė keletą pagrindinių idėjų: galerijų gatvės/kvartalo sukūrimą, apleistų erdvių menininkams atidavimą, gero ilgalaikio planavimo būtinybę, efektyvią reklamą užsienyje, miesto renginių prioretizavimą, bendradarbiavimą su urbanistais, kultūrą išplečiant į miesto erdves.
Fotomenininkas Jonas Staselis akcentavo būtinybę Vilniuje įkurti Lietuvos fotografijos centrą: „tokio pobūdžio centras, vykdydamas parodinę, archyvinę ir edukacines veiklas taptų išskirtiniu regione bei puikiu turizmo traukos centru“.
„Vilnius mąsto apie kultūrą“ – jau trečiasis „Vilnius 2035” iniciatyvos renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, Vilniaus miesto tarybos narys Artūras Zuokas, tapytojas Vilmantas Marcinkevičius, dizainerė Indra Marcinkevičienė, dizaineris Seržas Gandžumianas, galerininkė Jūratė Stauskaitė, žurnalistė Laisvė Radzevičienė, menotyrininkas Saulius Pilinkus bei kiti kultūros ir meno atstovai.
Vilniaus strateginis planas 2001-2020 artėja prie pabaigos, todėl susibūrusi miesto strategų komanda ėmėsi iniciatyvos sukurti Vilniaus ateities strategines gaires „Vilnius 2035“ ir šios komandos dalimi kviečia tapti visus vilniečius. Šis planas galėtų būti apjungtas su vis dar rengiamu Vilniaus Bendruoju miesto planu (apibrėžiančiu, kaip bus vystomas miestas, kur bus pramonės, laisvalaikio zonos, transporto, gatvių, dviračių takų infrastruktūra) ir tapti vieningu dokumentu, nubrėžiančiu sostinės prioritetus artimiausiems penkiolikai metų.
Pirmasis “Vilnius mąsto” renginys įvyko Vilniaus Gedimino pilyje ir davė startą diskusijoms ir įkvepiančioms idėjoms apie Vilniaus ateitį – „Vilnius 2035“, kuriose dalyvavo 60 mokslo, kultūros, verslo, jaunimo protų, generavusių idėjas Lietuvos sostinei. Antrajame Vilnius mąsto renginyje buvo diskutuojama apie sporto ateitį.
Pasidalinti savosiomis idėjomis vilniečiai yra kviečiami interneto puslapyje www.vilnius2035.lt arba socialinio tinklo Facebook puslapyje Vilnius2035.
Naujausi komentarai