Pereiti į pagrindinį turinį

Apie dukras, kaip įtariama, Neryje nuskandinusią moterį – naujausia žinia

2023-09-18 07:39

Du savo vaikus, kaip įtariama, Neryje nuskandinusiai moteriai teismas skyrė psichologinę-psichiatrinę ekspertizę.

Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas praeitą savaitę patenkino Vilniaus apygardos prokuroro prašymą ir skyrę stacionarinę ekspertizę moters sveikatos būklei įvertinti. Ekspertai turėtų atsakyti į klausimus, ar moteris serga psichikos liga ar gali suvokti savo veiksmus bei juos valdyti.

„Kreipiausi ir teismas patenkino mano prašymą. Ir medikai nurodė, kad būtina skirti tokią ekspertizę“, – BNS pirmadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gintas Vaičiūnas.

Teismas buvo surengęs žodinį posėdį dėl prokuroro prašymo.

„Dalyvavo tie proceso dalyviai, kuriuos kvietė teismas, aš nenoriu jų įvardinti“, – BNS sakė prokuroras.

Moteriai dėl galimo savo vaikų nužudymo yra suteiktas įtariamosios statusas, surašytas įtarimas, ji toliau gydoma ligoninėje.

Policija jau yra apklaususi įvykio liudytojus, moters vyrą, jis buvo ištiktas šoko.

„Proceso veiksmai byloje yra atliekami toliau“, – BNS teigė G. Vaičiūnas.

Apie tai, jog Vilniuje, Verkių gatvėje, Neryje, pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, pranešta rugsėjo 3 dieną, po 11 valandos.

Atvykusių greitosios medikų gaivintas vaikas mirė.

Taip pat vandenyje rasta kita nuskendusi dar metukų nesulaukusi mergaitė.

Pirminiais policijos duomenimis, motina norėjo nusižudyti upėje ir skandino savo vaikus. Savo vaikus, kaip įtariama, paskandinusi motina yra policijos darbuotoja, bet ne pareigūnė.

36 metų įtariamoji yra Policijos departamento Personalo administravimo skyriaus darbuotoja. Moteris policijoje dirbo 2018-2020 metais, paskui jai pamečiui gimė vaikai. Nuo 2021 metų sausio moteris yra vaiko priežiūros atostogose.

Anksčiau ji, turimais duomenimis, dirbo socialine darbuotoja.

Policijos atstovai sako, kad moteris darbą atlikdavo puikiai, dirbo su personalo klausimais, buvo labai kruopšti, tačiau buvo uždaro būdo, nebuvo linkusi pasakoti apie save.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savo artimojo giminaičio ar šeimos nario nužudymo, taip pat dėl bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo.

Už šiuos nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Po šios tragedijos, medikai, politikai, visuomenininkai ėmė diskutuoti apie pagalbą pagimdžiusioms mamoms.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė inicijuojanti teisės aktų pakeitimus ir kitas priemones, kurios stiprintų pagalbą nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims.

Priemonėmis būtų siekiama laiku atpažinti psichologinius sunkumus, stiprinti artimųjų ir visuomenės palaikymą ir supratingumą bei užtikrinti veiksmingą ir savalaikę specialistų pagalbą, nurodo ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų