Tėvai buvo darbe
„Sprogo ketvirtame aukšte esantis šoninis butas, o mes gyvename penktame aukšte centre esančiame bute. Sprogimo metu buvau tolimiausiame nuo epicentro kambaryje, mano brolis miegojo arčiausiai nuo įvykio esančiame, o tėvai buvo darbe, – nelaimės akimirkas prisiminė 18-metė. – Jautėsi stiprus smūgis, krito knygos iš lentynų, pirmas sekundes pribėgau prie lango ir pamačiau lauke krūvą šiukšlių. Ėjau link brolio kambario ir koridoriuje pamačiau pilkus dūmus, staigiai užuodžiau dujas ir supratau, kad jos ir bus sprogusios. Greitai kėliau miegantį brolį, jis nelabai suprato, kas įvyko. Sakiau: „Bėgam, sprogom, pasiimk daiktus“. Kol brolis lipo iš lovos, aš surinkau pasus ir pinigus. Prie brolio lovos sienos tikriausiai įtrūko blokai, nes staigiai kilo juoda dūmų srovė. Brolis spėjo apsiauti batus, o aš išlėkiau tik su kojinėm. Jau nekalbu, kad buvom be striukių, tik su pižamomis.“
Mergina prisiminė, kad atidarę duris laiptinėje pamatė didelį dūmų kalną, dužusius stiklus, nuolaužas.
„Nebuvo kada galvoti, ar galiu susipjaustyti kojas, greičiau ėjome. Priėjus ketvirtą aukštą matėm išsprogdintas duris, metaliniai laiptinės turėklai buvo užgriuvę ant pačių laiptų, pro butą buvo galima matyti atvirą liepsną. Saugiai iš buto išėjome per mažiau nei minutę“, – E. Aranauskaitė teigė su broliu patyrusi šoką. Kaip prisipažino – nelabai suprato ir avarijos masto.
Bėgam, sprogom, pasiimk daiktus.
Anot pašnekovės, kol laukė savo artimųjų, žmonės iš šalia esančių namų atnešė pledus, striukes, batus, davė šiltų gėrimų.
„Lauke pamatėme sutrūkinėjusį namo bloką, dužusius langus butuose, laiptinėje, atvirą ugnį ketvirtame ir penktame aukštuose. Tai – didelis sukrėtimas ne tik mūsų šeimai, bet ir kitiems gyventojams. Stebuklas, kad spėjome išeiti iš buto, nes tai buvo sekundžių reikalas, apsiėjome be sužeidimų. Visiems tikrai sunku emociškai, nes praradome namus, kuriuose gyvenome beveik 20 metų – mes ten užaugome, ten liko visi mūsų daiktai. Tai yra pats žiauriausias ir skaudžiausias įvykis, kurį teko patirti. Džiaugiuosi, kad pavyko išlaikyti šaltą protą, reaguoti greitai, prikelti brolį ir dar svarbiausius daiktus paimti“, – pasakojo vilnietė.
Emilija Aranauskaitė. Asmeninio arch. nuotr.
Grasino kaimynams?
E. Aranauskaitė su šeima šiuo metu glaudžiasi pas gimines. Draugai ir giminaičiai parūpino drabužių ir būtiniausių daiktų.
„Savivaldybė susisiekė dėl socialinio būsto, tačiau informavo, kad šiuo metu visi siūlomi socialiniai būstai yra tušti, be baldų. Apgailėtina, kaip tokiam būste gyventi, kur miegoti? Tokia yra skaudi tiesa, kurią išgirdome dieną po nelaimės“, – sakė pašnekovė.
Kaip jau anksčiau skelbta, kaimynai vyrą, kurio bute ir įvyko sprogimas, įvardijo kaip „savotišką“. Tai patvirtino ir Emilija. „Pažinojome, bet jis buvo labai savotiškas, kaimynų vengdavo, kibdavo prie visų, kaltindavo, kad kažkas jo elektrą vagia, vaikšto po jo namus. Grasino viršuje jo gyvenantiems kaimynams, nes jie auginą mažą vaiką, kuris bėgioja po namus ir jam tai labai girdisi. Labai mėgo girtis turintis daug pinigų. Valandą prieš įvykį į jo butą buvo kviesta policija, bet jis durų neatidarė. Nežinau, ar kas kvietė, ar jis pats. Bet jis niekad netriukšmaudavo, negerdavo, jo nebuvo matyt“, – sakė mergina.
Kai kurie gaisro nuniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojai ketvirtadienį pradėti įleisti į savo butus, kad galėtų pasiimti būtiniausius daiktus. Būtiniausių daiktų sąrašą sudarė ir E. Aranauskaitės šeima, tačiau, anot pašnekovės, į butą jie kol kas negali patekti.
Sudegusio Viršuliškių daugiabučio gyventojai pasiima asmeninius daiktus
„Šiuo metu iš buto daiktų pasiimti negalime, nes jis yra penktame aukšte, o namo konstrukcijos pažeistos. Ekspertai sakė, kad per daug pavojinga. Tikimės, kad kada nors dar pavyks pasiimti nors širdžiai brangius daiktus“, – vylėsi vilnietė. Ji kartu su šeima prašo galinčių padėti žmonių nelikti abejingiems ir padėti finansiškai.
Asmeninio arch. nuotr.
Norintys padėti E. Aranauskaitės šeimai, tai gali padaryti šiais rekvizitais:
EMILIJA ARANAUSKAITĖ
LT147300010162544935
JURGITA ARANAUSKIENĖ
LT197300010038491060
Mokėjimo paskirtyje nurodant „Nukentėjus nuo gaisro Vilniuje“
Ugniagesiai bando ištraukti žuvusiųjų kūnus iš Viršuliškių daugiabučio
Neaišku, ar šiame daugiabutyje galės gyventi
Kaip jau skelbta, gaisras penkių aukštų gyvenamajame name po sprogimo kilo antradienį priešpiet. Per tragediją žuvo du žmonės, tarp jų – ir nepilnametis.
Vilniaus savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius. Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.
Vilniaus savivaldybė BNS ketvirtadienį nurodė pranešusi namo bendrijai, kad apžiūrėjus pastatą, dėl įvykusios konstrukcijų griūties ir atjungtų komunikacijų nėra galimybės pastato eksploatuoti.
Anot sostinės valdžios, pirminė rekomendacija – stiprinti esamas konstrukcijas, kad jos negriūtų. Ar griuvusias ir pažeistas konstrukcijas bus galima atstatyti – kol kas nėra aišku.
Gaisro priežastis taip pat nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis.
Naujausi komentarai