„Po ilgo pasiruošimo pradedame kovą su grafiti vandalais. Ji, aišku, apims kelias sritis, panaudojant visą pasaulinę praktiką. (...) Labai daug dėmesio skirsime valymo darbams. Kiekiai, kurie nuo šiandien bus pradėti valyti, yra bent jau 6 kartus didesni negu buvo iki šiol“, – žurnalistams penktadienį sakė V. Benkunskas.
Kaip Eltą vėliau informavo savivaldybė, sutartis valymo darbams vykdyti pasirašyta su dviem viešąjį pirkimą laimėjusiomis įmonėmis – „Dezinfekcijos paslaugos“ ir „D. Varec“.
Anot mero, per artimiausius pusantrų metų visame Vilniaus mieste nuo grafičių planuojama išvalyti 22 tūkst. kv. m plotą – viešuosius pastatus ir kitą infrastruktūrą, tiltus, viadukus. Toks bandomasis valymas, V. Benkunsko teigimu, jau vykdytas Karoliniškių rajone.
Mieste bus plečiamas vaizdo kamerų tinklas – jos bus įrengiamos tose vietose, kur fiksuojama daugiausia vandalizmo atvejų. Kameras prižiūrės privati saugos tarnyba, kuri užfiksavusi pažeidėjus važiuos į įvykio vietą, ši bendrovė atrinkta įvykdžius savivaldybei viešąjį pirkimą.
Procesą Vilniaus savivaldybė koordinuos su miesto policija. Pirmiausia, kaip akcentuojama, koncentruodamiesi į grafičių „tepliojimo“ ant miesto pastatų prevenciją
„Pirmiausia kalba yra apie gaudymą, apie sekimą, apie tai, kad pakankamai nedidelė žmonių grupė, kurie tuo užsiima, kad jie jaustų spaudimą, kad rizika būti pagautiems yra didelė“, – teigė V. Benkunskas.
„Negalime leisti, kad vandalai ir mūsų žmogiškuosius, ir finansinius išteklius paverstų niekais. Čia nėra baigtinis procesas, čia yra nuolatinė kova“, – akcentavo meras.
Policija: į pranešimus reaguosime atsakingai
Savivaldybei metų pradžioje pradėjus naujų pareigūnų pritraukimo kampaniją, skiriant vienkartines išmokas, į Vilniaus policiją pritraukta 60 pareigūnų. Jie, V. Benkunsko teigimu, prisidės ir kovojant su vandalais.
„Atsakingai reaguosime, visais atvejais atliksime tyrimą. Iš prevencijos pusės eisime link edukacijos – yra vaikai, yra jų tėvai, su kuriais galima kalbėti, reikia kalbėti ir edukuoti, kad vaikai suprastų, (...) kas yra menas, kas yra vandalizmas“, – kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininko Jevgenijus Liepis.
Anot jo, už pirmą pažeidimą tokiam grafičių „tepliotojui“ gresia administracinė atsakomybė – bauda siekia iki 160 eurų, už pakartotiną nusižengimą gali tekti sumokėti ir 600 eurų baudą.
Policijos duomenimis, šiemet pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl vandalizmo, 2 asmenys yra įtariamieji. Pernai tokių tyrimų pradėta 21. Anot J. Liepio, statistinis toks „tepliotojas” yra jauno amžiaus asmuo.
Tiek policija, tiek savivaldybė skatina apie pastebėtus pažeidimus kuo anksčiau pranešti ir pačius gyventojus.
„Kuo gyventojai daugiau praneša, tuo daugiau gaunam pranešimų ir pradedam ikiteisminių tyrimų“, – teigė J. Liepis.
Pasak mero V. Benkunsko, savivaldybė neatmeta galimybės apie grafičių vandalus pranešančius gyventojus apdovanoti ir premijomis.
(be temos)
(be temos)
(be temos)