Nacionalinis stadionas ir daugybė kitų pastatų pagal sutartį turėtų būti pastatyti jau kitų metų gegužę. Dabar – spalis, tačiau darbai stovi. Tikėtis, kad stadionas bus jau kitų metų pavasarį, – naivu.
„Tai absoliučiai nerealu, nes tiesiog darbai nevykdomi dabar, ir jei darbai nevykdomi, tai ir stadiono negali būti“, – komentavo „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
Anksčiau A. Avulis kalbėjo, kad stadionas galėtų atsirasti 2026 m. pabaigoje, tačiau dabar sako, kad ir tai –nerealu. „Reali galimybė 2026 m. pabaigoje užbaigti stadioną ir jau žaisti futbolą buvo, bet, deja, kaip žinote, nuo kovo 1 d. mes laukiame derinimų iš Europos Komisijos (EK)“, – sakė jis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
EK šiuo metu derina naujausius nacionalinio stadiono Vilniuje sutarties pakeitimus. Kadangi ankstesnis koncesininkas nėra pajėgus finansuoti projektą, Vilniau taryba vasaros pabaigoje pritarė nacionalinio stadiono sutarties pakeitimams. Tačiau Vilniaus savivaldybės tarybos opozicija kritikuoja valdžią, kad ši viską stato ant akcijų perleidimo naujam koncesininkui, o dabartinė sutartis neprižiūrima.
„Tai, kad šiuo metu yra deramasi dėl akcijų perleidimo, dėl indeksavimų preliminariai pritarta, bet sutarties pakeitimas neįsigaliojo, jokiais būdais neatleidžia dabartinio koncesininko nuo pareigos vykdyti projektą“, – tikino Vilniaus tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.
Dėl tokios nepriežiūros, esą, gali būti, kad Vilnius ir liks be stadiono, ir praras daug svarbaus laiko.
„Tai kokia įmonė vis dėlto atsakinga būtų ir kokio dydžio būtų kompensacija, jei, pavyzdžiui, sutarties pakeitimai neįsigalioja ir 2025 m. gegužę tas kompleksas nepastatytas? To mes nežinome. Aš bijau, kad ta UAB Viliaus daugiafunkcis centras, kurioje yra vienas darbuotojas, tiesiog bankrutuos ir mes fiksuosime, kad tiek laiko yra prarasta“, – įmanomą nemalonų scenarijų įvardijo A. Nemunaitis.
Tai absoliučiai nerealu, nes tiesiog darbai nevykdomi dabar, ir jei darbai nevykdomi, tai ir stadiono negali būti.
Dabartinė sostinės valdžia tikina, kad sutartyje yra visi saugikliai, o kaltę žmonės ras, kam suversti.
„Dėl visko, kas mieste negerai vyksta, ką žmonės kaltina? Miesto valdžią. Taip jau yra. Tačiau mes nematome galimybių, kad tas stadionas šia apimtimi nebūtų įgyvendintas“, – įsitikinęs Vilniaus administracijos direktorius Adomas Bužinskas.
„Protingas sprendimas būtų tiesiog nusipirkti statybos leidimą ir projektinius pasiūlymus iš dabartinio rangovo, jiems padėkoti, vykdyti naują konkursą, atvirą, tarptautinį, susirasti, kas už panašią sumą pastatytų, ir užbaigti šias statybas galų gale“, – variantą pateikė A. Nemunaitis.
Tačiau administracijos direktorius kitos nuomonės – esą geriau projektą tęsti, tik su kitu koncesininku. „Lengviausias variantas būtų viską numesti, nutraukti, sakyti, kad viskas čia buvo blogai, ir ieškoti naujo varianto, kas galiausiai miestui kainuotų daugiau tiek laiko, tiek pinigų. Šio projekto tęsimas miesto pinigais yra pigiausias ir greičiausias būdas turėti visą reikiamą infrastruktūrą“, – teigia jis.
Jei EK uždegs žalią šviesą šiemet, statybos darbus tikimasi atnaujinti kitąmet.
(be temos)
(be temos)