„Aš rimtai žiūriu tiek į interesų konfliktus, tiek į regimybę dėl interesų konfliktų. Jeigu matysiu, kad tokie formuojasi – be jokios abejonės aš nusišalinsiu. Ar tai būtų balsavimai Seime, ar tai būtų sprendimai Vyriausybėje“, – ketvirtadienį „Delfi TV“ teigė G. Paluckas.
„Akcininku išliksiu, nes tą numato mūsų teisės aktai. Nuosavybę turėti gali, verslo vystyme tu nedalyvauji“, – akcentavo jis.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) duomenimis, G. Paluckas yra bendrovės „Emus“, gaminančios ličio chemijos akumuliatorius, programinę įrangą, sistemas, akcininkas. Socialdemokratas taip pat turi Turkijoje įregistruotos bendrovės „Triden Solo Tarim sirket“ akcijų. Pastaroji investuoja žemės ūkio srityje.
Visgi, G. Paluckas mano, jog turimos akcijos nesutrukdys dirbti premjero darbo.
„Visi mokesčių klausimai vienaip ar kitaip liečia verslus arba mus visus – vartotojus. Jeigu mes sugebėsime įžvelgti interesų konfliktą tokiuose dalykuose, tai Seime neliks kam balsuoti“, – dėstė socdemas.
„Mes esame parlamentinė respublika, sprendimus ir įstatymus priima Seimas. Nepaisant to, koks gali ar turi būti įtakingas premjeras – jam taip pat galioja ir teisės aktai, ir Konstitucija. Esu pasiryžęs laikytis visų teisinio reguliavimo principų“, – akcentavo jis.
G. Paluckas: savo sprendimu Vilija parodė neišpasakytą brandą
G. Paluckas teigia, kad socdemų sąrašo lyderės Vilijos Blinkevičiūtės sprendimas atsisakyti premjero pozicijos rodo neišpasakytą politikės brandą.
„Vilija parodė neišpasakytą brandą suvokusi, nusprendusi, jog galbūt kitas atliktų šį darbą geriau. Pasiūlyti kitą kandidatą – tai yra branda, tai nėra kažkoks atsakomybės vengimas, bėgimas“, – „Delfi TV“ sakė G. Paluckas.
„Tai yra didžiausia atsakomybė, kurią gali prisiimti politikas“, – akcentavo jis.
Viešoje erdvėje skambant kaltinimams, kad socialdemokratai jau seniai žinojo apie šį partijos pirmininkės sprendimą, G. Paluckas tikina iš V. Blinkevičiūtės apsisprendimą likti Briuselyje išgirdęs tik trečiadienio vakarą vykusiame Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumo posėdyje.
„Galų gale Vilija priėmė tą sprendimą trečiadienį. Ir lygiai taip pat aš atsistojęs prieš prezidiumą turėjau pasakyti, ar aš sutinku. Taip kad sakyti, kad kažkas kažką žinojo, tikrai yra nesąžininga“, – teigė G. Paluckas.
ELTA primena, kad netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, trečiadienio vakarą politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų. Socialdemokratė nedirbs ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji.
Partijos prezidiumas pasiūlė premjero pareigas LSDP vicepirmininkui G. Paluckui.
Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui virė bene pusmetį. Galiausiai, rugpjūtį politikė patikino – LSDP sėkmės atveju ji bus ministrė pirmininkė. Tačiau abejonės dėl tokio pasižadėjimo suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.
(be temos)
(be temos)
(be temos)