Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas: R. Žemaitaičiui tapti Seimo vicepirmininku gali būti sudėtinga

Prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad „aušriečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui gali būti problematiška tapti Seimo vicepirmininku.

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / R. Riabovo / BNS nuotr.

„Jeigu ją (poziciją – BNS) užimtų žmogus, kurio kandidatūra arba jo partijos laimėjimas šiuo metu yra svarstomas labai intensyviai ir, deja, ne per pačią geriausią reputacinę prizmę, tai būtų problema ir dėl to nereikia įtraukti galvą į pečius ir sakyti, kad pasislėpkime už teisinių argumentų, o politinių argumentų nevertinkime“, – teigė šalies vadovas.

„Deja, teks vertinti ir politinius, ir viešosios erdvės, ir reputacinius argumentus taip pat“, – pridūrė jis.

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis yra sakęs, jog neatmeta, kad „Nemuno aušros“ lyderis gali būti teikiamas į jo pavaduotojo pareigas, jei išspręs savo teisines problemas.

„Nemuno aušrai“ pagal valdančiosios koalicijos sutartį priklauso du Seimo vicepirmininkų postai, bet kol kas į pareigas yra paskirta tik Agnė Širinskienė.

Tuo metu kalbėdamas apie valdančiąją koaliciją, šalies vadovas teigė, kad ji turės pradėti dirbti sudėtingomis aplinkybėmis, dėl kurių pati iš dalies yra kalta.

„Aš, kaip valstybės vadovas, esu suinteresuotas, kad Lietuva, žinoma, neįsmuktų į tokį periodą, kuriame nebūtų aiškios valdžios arba ta valdžia negalėtų normaliai dirbti dėl to, kad kiekvieną dieną vis kažkokios kliūtys jos veikloje iškiltų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Nors, anot prezidento, koalicijos griūties požymių kol kas nematyti, kalbėti apie gelžbetoninį jos stabilumą būtų sudėtinga.

Valdančiąją koaliciją sudaro socialdemokratai, „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, ji turi 86 balsus Seime.

Kritikos dėl koalicijos sudėties socdemai sulaukė dėl antisemitinių R. Žemaitaičio pareiškimų. Dėl jų politikas pripažintas sulaužęs Konstituciją, taip pat yra teisiamas baudžiamojoje byloje.

Kol kas tenka pripažinti, kad šiai partijai net ir technokratų kandidatų rasti sekasi sunkiai.

G. Nausėda: „Nemuno aušrai“ sunkiai sekasi rasti kandidatus į ministrus

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad valdančiajai „Nemuno aušrai“ sunkiai sekasi rasti kandidatų į būsimąją Vyriausybę.

Jis yra žadėjęs neskirti partijos narių ministrais, todėl „aušriečių“ lyderiai ieško savo srities specialistų, kurie sutiktų vadovauti ministerijoms.

„Kol kas tenka pripažinti, kad šiai partijai net ir technokratų kandidatų rasti sekasi sunkiai“, – Žinių radijui antradienį sakė G. Nausėda.

Pasak jo, rasti kandidatams laiko dar yra, tačiau jeigu jie nebus pasiūlyti per artimiausias dienas, „skambės jau skambučiai ir užsidegs raudonos lemputės“.

Socialdemokratas Gintautas Paluckas premjeru paskirtas praėjusią savaitę, suformuoti Vyriausybei jis turi 15 dienų. Šis terminas baigsis kitos savaitės gale.

„Nemuno aušrai“ pagal valdančiosios koalicijos sutartį priklauso aplinkos, teisingumo ir žemės ūkio ministrų portfeliai.

BNS skelbė, kad į teisingumo ministrus buvo svarstomos advokato Gintauto Bartkaus ir buvusio Lietuvos kalėjimų tarnybos Virginijaus Kulikausko kandidatūros.

G. Nausėda sakė konkrečių pavardžių aptarti nenorintis.

„Nenorėčiau kalbėti apie kandidatus, kol jie nėra tikri kandidatai“, – teigė prezidentas.

Pasak jo, „Nemuno aušra“ dažnai siūlo kandidatus į ministrus, iš kurių pačių neturi galutinio atsakymo, ar jie norėtų eiti šias pareigas.

G. Nausėda kartojo, kad „aušriečiams“ nepasiūlius tinkamų kandidatų, jis gali tvirtinti nepilnos sudėties Vyriausybę.

„Tai tikrai nėra labai siekiamas scenarijus, nes nėra labai normali situacija, kada neaišku, kas kam vadovauja, (...) bet jeigu tai bus viena ar dvi vakansijos, tai nebus pasaulio pabaiga“, – sakė šalies vadovas.

„Svarbiausia, kad tai netaptų chroniška ar struktūrine problema, kai bėgs laikas, o žmonių į šias pozicijas nebus pasiūlyta arba bus vienas po kito siūlomi kandidatai, kurie netiks prezidentui“, – pridūrė jis.

Susitikimai su kandidatais

Prezidentas antradienį tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus, šįkart susitiks su pretendentais tapti finansų ir švietimo, mokslo ir sporto ministrais Rimantu Šadžiumi ir Raminta Popoviene.

G. Nausėda sakė, kad R. Šadžius jam yra gerai pažįstamas, kompetentingas žmogus.

„Tai žmogus, sukaupęs didžiulę patirtį finansų sektoriuje, manau, kad galima kalbėti su juo ta pačia kalba ir tikėtis profesionalių sprendimų“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas tvirtino, kad R. Popovienė jam yra mažiau žinoma, ir žada jai turėti „daugiau nei vidutiniškai klausimų“.

„Tiek, kiek turiu informacijos, manau, kad žmogus turi būtinus įgūdžius ir savybes, ir patirtį šioms pareigoms atlikti, bet, be abejo, reikės užduoti daug klausimų, kurie mums nepaprastai svarbūs ir dėl švietimo reformos, ir dėl įtraukiojo ugdymo, ir dėl mažųjų mokyklų, regioninių dalykų“, – teigė G. Nausėda.

„Nuo atsakymų į tuos klausimus labai priklausys, kokią nuomonę susidarysiu apie kandidatę“, – pridūrė jis.

„Nemuno aušros“ ir socialdemokratų pretendentas į sveikatos apsaugos ministrus buvo kol kas vieninteliai G. Palucko viešai neįvardyti kandidatai.

BNS žiniomis, vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai svarstoma mokslininkės Marijos Jakubauskienės kandidatūra.

Pasak G. Nausėdos, sveikatos apsaugos ministrui būtų naudinga gydytojo kvalifikacija.

„Aš prisimenu tą patirtį, kurią turėjome su ankstesne valdančiąja koalicija. Mums buvo sakoma atvirkščiai, kad štai, yra puikus vadybininkas, kuris visiškai neturi kvalifikacijų sveikatos apsaugos srityje, paimkime šitą vadybininką ir viskas bus gerai. Ar buvo gerai? Ne, nebuvo“, – sakė prezidentas, kalbėdamas apie buvusį sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

Jis taip pat teigė laukiantis naujo kandidato į vidaus reikalų ministrus, pareigas atsisakius eiti Alytaus merui Nerijui Cesiuliui.

Anot G. Nausėdos, Vidaus reikalų ministerija yra svarbi dėl civilinės saugos vystymo, ką ankstesnė ministrė Agnė Bilotaitė darė „daugiau deklaratyviai negu realiai“.

„Todėl tikiuosi, kad ateis žmogus, kuris galės spręsti šias problemas“, – kalbėjo prezidentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Jonas

Jeigu Žemaitaitis taps seimo vicepirmininku ,nu tai atleisk viešpatie! Visi teisti ir nusikaltėliai valdys Lietuvą.O kas bus toliau,jau visai baisu darosi gyventi Lietuvoje.
1
0
Kuo

daugiau prezidentas kišis į seimo darbą, tuo sunkiau jiems bus dirbti
2
-1
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų