Pernai V. Budnikas kelioms dešimtims „Foxpay“ klientų – įmonių, įstaigų, institucijų – išsiuntinėjo laiškus, kuriuose rašė apie įtartiną šios finansinių technologijų bendrovės veiklą ir ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis. Po to I. Trinkūnaitė visuomenininką apkaltino šmeižtu, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bet vėliau jis nutrauktas.
Tada V. Budnikas kreipėsi į teismą už įžeistą garbę ir orumą iš I. Trinkūnaitės reikalaudamas 100 eurų neturtinės žalos atlyginimo ir bylinėjimosi išlaidų atlyginimo.
Saugant atsakovės teisę į šeiminio ir asmeninio gyvenimo slaptumą, civilinė byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose.
Antradienį V. Budniko ieškinį atmetęs teismas iš ieškovo priteisė I. Trinkūnaitei 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.
Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
Teisėsauga spalio viduryje pranešė, kad su „Foxpay“ susijęs didelės apimties ikiteisminis tyrimas vyksta tiek dėl turtinių nusikaltimų, tiek dėl korupcijos, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai.
Pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą, spalio viduryje buvo sulaikyti septyni įtariamieji, tarp jų – I. Trinkūnaitė, jos sugyventinis Vilhelmas Germanas bei buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas.
Taip pat buvo sulaikyti trys buvę bei esami I. Trinkūnaitės ir V. Germano Šveicarijoje kurtos finansų technologijų grupės „iSun“ darbuotojai Alfonsas Ambrazas, Ingrida Jezepčikienė ir Karolina Diržininkienė.
I. Trinkūnaitė ir M. Navickas buvo paleisti už užstatus, kitiems įtariamiesiems taip pat skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, o V. Germanas spalio viduryje suimtas dviem mėnesiams.
(be temos)
(be temos)