Tarnyba atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą nenustačiusi nusikalstamos veikos požymių, penktadienį skelbia STT.
„STT, įvertinusi gautą ir papildomai surinktą informaciją, priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie „Teltonikos“ vystomo projekto stagnaciją nenustačiusi nusikalstamos veikos požymių“, – pranešė STT.
„Informacija buvo vertinama išskirtinai dėl galimų korupcinių nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo“, – pridūrė tarnyba.
Jos nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą dar vertins Generalinė prokuratūra.
„Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui neseniai pareiškus, kad dėl biurokratizmo stringa jos vystomo 3,5 mlrd . eurų vertės parko „Teltonika High-Tech Hill“ Vilniuje plėtra, lapkričio 18 dieną prokuratūra pavedė STT patikslinti faktines aplinkybes dėl pareigūnų ar valstybinių įmonių atstovų galimai netinkamai atliktų pareigų.
Pasak STT, nors nusikalstamos veikos požymių nenustatyta, valstybės institucijos ir įmonės tinkamai nekoordinavo veiklos, veikė fragmentiškai.
Informacija buvo vertinama išskirtinai dėl galimų korupcinių nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.
„Kiekviena valstybės institucija, įstaiga ar įmonė sprendimus priiminėjo savo kompetencijos ribose. Nebuvo paskirtas vienas atsakingas asmuo ar jų grupė, siekiant užtikrinti sklandžią projekto eigą ir galimą iškilusių problemų sprendimą įvairiais lygiais priimant politinio lygmens sprendimus, esant pagrindui keičiant teisės aktus“, – pabrėžė STT.
„Neefektyvus valstybinių institucijų, įstaigų ir įmonių bendradarbiavimas bei koordinavimo trūkumas galimai sudarė sąlygas projekto stagnacijai įvairiose jo stadijose ir lėmė korupcijos apraiškų regimybę“, – nurodė tarnyba.
Pasak jos, tai, kad institucijų, valstybės įstaigų ir įmonių darbuotojai neveikė taip greitai, kaip tikėjosi investuotojai, nesudaro pagrindo šiems asmenims pradėti baudžiamąjį persekiojimą.
Kad valdininkų elgesį dėl „Teltonikos“ turėtų aiškintis teisėsauga, yra sakęs prezidento patarėjas Frederikas Jansonas, įžvelgęs ir galimą valstybės įmonių, pavyzdžiui, „Via Lietuvos“ ir „Litgrid“ atsakomybę.
A. Paukštys tikino, kad dėl sustojusių biurokratinių procedūrų bendrovė negali užsitikrinti parko gamykloms būtino elektros kiekio. Be to, anot jo, daugiau nei metus nepakeičiama valstybinio sklypo, kuriame turėtų stovėti puslaidininkių gamykla, paskirtis iš visuomeninės į pramoninę.
Vėliau A. Paukštys teigė, jog „Teltonika High-Tech Hill“ statybos galėtų būti užbaigtos keleriais metais vėliau nei planuota – iki 2032-ųjų, „jei nekils dar kažkokių kliūčių.“
(be temos)
(be temos)