Pereiti į pagrindinį turinį

Namų netekę užsieniečiai galės apsigyventi laikino apgyvendinimo vietose, bet yra sąlyga

2025-01-05 13:55

Namų netekusiems ar būsto nesusiradusiems užsieniečiams bus leidžiama ne ilgiau kaip tris mėnesius gyventi laikino apgyvendinimo vietose savo lėšomis.

Namų netekę užsieniečiai galės apsigyventi laikino apgyvendinimo vietose, bet yra sąlyga
Namų netekę užsieniečiai galės apsigyventi laikino apgyvendinimo vietose, bet yra sąlyga / Asociatyvi P. Peleckio/BNS nuotr.

Šia tvarka galės pasinaudoti prieglobstį šalyje gavę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai ir tie atvykėliai, kurie yra pripažinti pažeidžiamais ir jų išsiuntimas iš Lietuvos yra sustabdytas.

Tokį sprendimą šią savaitę priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

„Sudarius galimybę užsieniečiams laikinai gyventi laikino apgyvendinimo vietose už savo lėšas, suteikiama esminė parama tiems, kurie susiduria su sunkumais ir neturi kitų saugių gyvenimo sąlygų“, – teigia SADM.

Suteikiama esminė parama tiems, kurie susiduria su sunkumais ir neturi kitų saugių gyvenimo sąlygų.

Užsieniečiai laikino apgyvendinimo vietose gyventi už savo lėšas galės, jei jose yra vietos ir per tą laiką, kai ten gyveno nemokamai, nepavyko susirasti būsto ir į jį išsikelti.

Taip pat trims mėnesiams bus leidžiama apsigyventi užsieniečiams, kurie staiga neteko gyvenamosios vietos dėl stichinės nelaimės ar dėl kitos nuo jų nepriklausančios priežasties, kurių darbinės pajamos yra didesnės už trijų valstybės remiamų pajamų dydį – 663 eurus.

„Remiantis Pabėgėlių priėmimo centro duomenimis, tam tikrais atvejais užsieniečiai atsiduria pažeidžiamoje situacijoje, nes neturi būsto ir negali užtikrinti sau būtinųjų pragyvenimo sąlygų. Dažnai tai atsitinka tiek netekus galimybės gyventi laikino apgyvendinimo vietoje dėl teisinio statuso pasikeitimo, iki 15 atvejų per metus, tiek dėl kitų objektyvių ir nuo asmens nepriklausančių priežasčių netekus būsto – 20–30 atvejų per metus“, – teigia ministerija.

Vyriausybė šios savaitės posėdyje nustatė ir tvarką, kada užsieniečiams nemokamai leidžiama apsigyventi laikino apgyvendinimo vietose.

Numatyta, kad neatlygintinai tokiose vietose bus leidžiama apsigyventi ne ilgiau kaip trims mėnesiams tiems užsieniečiams, kurie sausio 1-ąją gyvena laikino apgyvendinimo vietose.

Ši nuostata bus taikoma tiems atvykėliams, kuriems Migracijos departamento sprendimu nuspręsta nesuteikti prieglobsčio ir išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Taip pat tiems užsieniečiams, kurie yra pažeidžiami asmenys, o jų išsiuntimas iš šalies yra sustabdytas, jie neturi gyvenamosios vietos, o jų darbinės pajamos yra mažesnės už trijų valstybės remiamų pajamų dydį – 663 eurus.

Ne ilgiau nei vieną mėnesį laikino apgyvendinimo vietose galės apsistoti tie užsieniečiai, kuriems suteiktas prieglobstis ar išduotas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje suteikus laikinąją apsaugą, tačiau jie staiga neteko gyvenamosios vietose dėl stichinės nelaimės. Pažeidžiamais pripažintiems užsieniečiams apsistoti bus leidžiama ne ilgiau nei trims mėnesiams.

Be to, laikino apgyvendinimo vietose galės neatlygintinai apsistoti Lietuvoje besimokantys nelydimi nepilnamečiai. Numatyta, kad jie tokiose vietose gyventi nemokamai galės kol mokosi ir studijuoja, tačiau ne ilgiau nei iki kol sukanka 24 metai.

Ši tvarka taikoma nuo sausio 1-osios.

Anot SADM, numatyta galimybė apgyvendinimą teikti neatlygintinai tam tikrais atvejais palengvins naštą pažeidžiamiausioms grupėms, kurios neturi finansinių išteklių arba negali greitai susirasti tinkamo būsto.

„Tai padės mažinti socialinę atskirtį ir prisidės prie užsieniečių integracijos į visuomenę, suteikiant jiems galimybę gyventi saugioje ir orumą užtikrinančioje aplinkoje, kol jie ras sprendimus iš susidariusių krizinių situacijų“, – teigia ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Na o kaip

su mūsų tautos neturtėliais ir benamiais?Jie gali pakentėt krūmynų šalašuose iš polietileno ir šiferio?
3
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų