Šių pinigų negaus: kokias klaidas daro tėvai? Pereiti į pagrindinį turinį

Šių pinigų negaus: kokias klaidas daro tėvai?

2025-02-11 05:00
LNK inf.

Šiemet startavusi kompensacija, padengianti auklių paslaugas, sulaukė susidomėjimo. Tačiau Vilniaus savivaldybėje prašymų buvo atmesta beveik tiek pat, kiek ir priimta.

Šių pinigų negaus: kokias klaidas daro tėvai?
Šių pinigų negaus: kokias klaidas daro tėvai? / Edgaro Cickevičiaus, Freepik.com nuotr.

Dorotė kol kas savo vaiką augina pati, tačiau galimybės ateityje samdyti auklę neatmeta. 

„Vaikai auga, atsiranda naujų galimybių. Juolab ateina vasara, panašu, kad nusimato daug kelionių, tai tada dar kitokia perspektyva“, – teigė mama Dorotė.

Jau nuo sausio mėnesio galite gauti kompensaciją, jei samdote auklę. Užpildę prašymą, tėvai iš savivaldybės kas mėnesį gali tikėtis 364 eurų išmokos.

Vilniuje prašymų dėl kompensacijų per mėnesį gauta beveik pusantro šimto, iš jų patvirtinta apie 30 ir tiek pat atmesta. Savivaldybės atstovė atkreipia dėmesį, kad dažnai tėveliai pamiršta pridėti reikiamus dokumentus ir atskleidžia, kodėl dalis prašymų atmesti.

Tėvai nurodo save, kaip asmenį, prižiūrintį vaiką, ko neturėtų būti.

„Tėvai nurodo save, kaip asmenį, prižiūrintį vaiką, ko neturėtų būti. Tada vaikas lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigą, toks atvejis irgi pasitaiko. Būna dažnai nesudaryta su vaiką prižiūrinčiu asmeniu sutartis“, – pasakojo išmokų skyrimo poskyrio vedėja Inga Grinevič. 

Nesvarbu, ar auklę samdysite vos du kartus per mėnesį, ar kiekvieną dieną, pretenduoti į išmoką vis tiek galite, o kompensacijos dydis nuo auklės darbo valandų skaičiaus nesikeis. 

„Svarbu, kad prašantis asmuo atitiktų svarbias sąlygas: vaiko tėvai yra dirbantys asmenys, vaikas nelanko ikimokyklinio ugdymo įstaigos, vaiką prižiūrintis fizinis asmuo turi individualios veikos vykdymo pažymą šiai veiklai vykdyti bei tarp vaiko ir to asmens yra sudaryta vaiko priežiūros sutartis“, – aiškino I. Grinevič.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Tiesa, tėvai, išėję vaiko priežiūros atostogų, negali gauti šios išmokos.

Vaiko priežiūros išmokos tikslas ne tik padėti dirbantiems tėvams, bet ir mažinti auklių „šešėlinį verslą“.

„Matome tendenciją, kad didėja skaičius. Pavyzdžiui, šiuo metu yra 534 gyventojai, kurie vykdo auklių veiklą, o 2024 metais buvo 450, 2023 metus 400 gyventojų, kurie vykdė tokią veiklą“, – kalbėjo VMI Viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Mokesčių inspekcijai antrina ir auklių agentūra.

„Po truputėlį kreipiasi daugėjant informacijai. Sausio pradžioje matėme, kad žmonės nežino ir tikrai nustemba, kad yra kompensacijos“, – akcentavo agentūros „Mama ir auklė“ įkūrėja Ieva Augustinienė.

Bet pasitaiko atvejų, kai žmonės tikisi susirasti auklę tik už skiriamą išmoką.

„Yra dalis klientų, kurie pasidarę strategiją, kad mokės tik kompensacijos sumą ir nei cento daugiau. Tada stebisi, kad neranda tinkamos auklės“, – teigė I. Augustinienė.

Tiesa, vaiko išmoka pasinaudoti gali ir ne pilnu etatu dirbantys tėvai, o ar auklė yra išsiėmusi individualios veiklos pažymą, galima patikrinti mokesčių inspekcijos puslapyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Močiutė

Labai įdomus noras gauti pinigėlių lyg už auklių veikla , a kur tas vaikas bus tuo laikotarpių metu , koks adresas ir auklės baigimo įgūdžius , kitos būna tik patys iš mokyklos , nesąmonė prigalvojo - tik pasipinigauti , ką dalina pinigus statykit darželius , a kitos savivaldybės primoka privačioms darželiams
0
0
senis

man tai keista jei aš nesamdau auklės o pati save pasisamdau pinigu negaunu ,o jei girtas važiuoju ir užmušu žmogu už mane laiduoja bobutė aš kaleiman nesėdu ,geras palyginimas ar ne.
0
0
Visi komentarai (2)