Kasmet „CeBIT“ tenka labiau konkuruoti su kitais specializuotais renginiais ir internetu. Bendrovės vis rečiau didžiąją informacinių technologijų (IT) parodą naudoja naujovėms pristatyti. Tačiau naujų gaminių vis dar pasitaiko.
Telekomunikacijų kompanijų ekspozicijos, šalia kurių būdavo daugiausia šurmulio, kiekvienais metais irgi mažiau stebina. Daugumą metų naujovių bendrovės pristatė per Barselonoje (Ispanija) vykusį „Mobile World Congress“ renginį, be to, parodoje nedalyvavo rinkos lyderė „Nokia“.
Parodoje dalyvavusi „Samsung“ pristatė naują telefonų seriją „Soul“. Naujieji šios serijos įrenginiai turėtų papildyti ypač plonų telefonų kategoriją. „Samsung“ tikina, kad naujieji telefonai ne tik gerai atrodo, bet ir veikia ne ką prasčiau. Svarbiausios naujovės – lietimams jautrus valdymo laukelis ir atnaujinta meniu sąsaja.
Kita telefonų gamintoja bendrovė „Sony Ericsson“ minėtame kongrese demonstravo jau matytus telefonus. O telekomunikacijų bendrovė „Vodafone“ pristatė pirmuosius mobiliuosius telefonus su integruotais skaitmeninės TV imtuvais. Kompanija skelbia, kad šie telefonai pritaikyti dvejopo tipo transliacijoms: jais galima žiūrėti ir įprastą antžeminę, ir skaitmenines televizijas (DVB-T ir DVB-H).
Per parodą „Vodafone“ lankytojams siūlė išbandyti ir kitą įdomią paslaugą – vaizdais paremtą paieškos sistemą „Otello“. Pagal telefono kamera nufotografuotą vaizdą sistema internete gali surasti visą su juo susijusią informaciją. Tiesa, šią paslaugą išbandžiusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel neliko itin sužavėta – sistema jos neatpažino.
Tarp telefono ir kompiuterio
Maži ir pajėgumu kelerių metų kompiuteriams prilygstantys įrenginiai, savotiški išmaniųjų telefonų ir itin mažų nešiojamųjų kompiuterių hibridai buvo viena populiariausių naujovių šių metų parodoje „CeBIT“.
Išmaniųjų telefonų gamintoja HTC pademonstravo itin mažą nešiojamąjį kompiuterį „Shift“. Jame yra 800 MHz spartos procesorius, 1 GB spartinančioji atmintinė ir 40 GB dydžio standusis diskas. Taip pat yra 7 colių ekranas ir klaviatūra su visais įprastos klaviatūros klavišais, kompiuteryje veikia operacinė sistema „Windows Vista“ su specialia naudotojo sąsaja, palaikomi įvairaus belaidžio ryšio standartai.
Tačiau dėl šių ypatybių tenka kai ką ir paaukoti. HTC kompiuteris sveria beveik kilogramą ir prilygsta knygos dydžiui, todėl jį kišenėje nešioti gana sudėtinga. Be to, su veikiančia operacine sistema baterijos užteks tik 2 valandoms. Kita vertus, kompiuteriui veikiant vien tik telefono režimu budėjimo laikas gali siekti iki 10 dienų.
Bendrovė „Gigabyte Technology“, iki šiol geriau žinoma kaip pagrindinių kompiuterių plokščių gamintoja, taip pat demonstravo kelis mobilius įrenginius: itin mažą nešiojamąjį kompiuterį „M700“ ir mobilųjį interneto įrenginį „M528“. Pastarojo svarbiausia dalis – per parodą „CeBIT“ pristatytas naujas „Intel“ lustų rinkinys „Atom“.
Patobulino pigųjį kompiuterį
Naujovių netrūko ir nešiojamųjų kompiuterių srityje. Kaip ir buvo tikėtasi, bendrovė „Asus“ parodoje pristatė atnaujintą pigųjį „Eee PC“. Kompanija patobulino, ko gera, daugiausia nepatogumų kėlusią šio kompiuterio dalį – mažą ekraną.
Greitai „Eee PC“ bus galima įsigyti jau su 9 colių (22,5 cm) įstrižainės ekranu, kurio raiška sieks 1024 × 600 taškų. Be to, parodoje demonstruotuose kompiuteriuose veikė sistemos „Linux“ ir „Windows XP“, todėl atrodo, kad greitai „Eee PC“ gerbėjai galės rinktis iš kelių operacinių sistemų.
Planus konkuruoti su „Eee PC“ parodoje patvirtino bendrovės „Acer“ atstovai. Kompanija rinkai šių metų viduryje ketina pasiūlyti pigius nešiojamuosius kompiuterius su 7 ir 9 colių (17,5 ir 22,5 cm) įstrižainės ekranais, kainuosiančius apie 1 tūkst. litų.
Pagalba vairuotojui
Dar viena įrenginių kategorija, pa-rodoje nustebinusi naujovėmis, buvo navigacijos prietaisai (GPS). Čia vyravusios tendencijos – platesni ekranai ir daugiau įvairių funkcijų.
Bendrovės „Navigon“ demonstruoti navigacijos įtaisai 2100 ir 8110 turi lietimui jautrius plačius ekranus ir trijų matmenų (3D) žemėlapius. 8110 ekrano įstrižainė siekia net 4,8 colio (12 cm). 3D žemėlapiuose gali būti vaizduojamas ne tik kelių tinklas, bet ir vietovės reljefas.
Tam, kad šie prietaisai galėtų sklandžiai įkrauti žemėlapius, juose veikia 533 MHz procesoriai su grafikos spartintuvu. O „Mio“ pristatomų įrenginių spektras „Moov“ išsiskyrė elegantišku dizainu. Be įprastų žemėlapių, šie įrenginiai turi papildomų funkcijų paketą „MioMore“, kuriuo naudojantis galima rasti šalia esančias lankytinas vietas, gauti informaciją apie eismo sąlygas ar įspėjimus apie įrengtus greičio matuoklius. Kitokie bendrovės „Blaupunkt“ navigacijos įrenginiai, kuriuose tuo pačiu metu per vieną ekraną galima stebėti du skirtingus vaizdus.
Specialus „Dual View“ ekranas skirtingais kampais rodo vis kitokį vaizdą. Taip vairuotojas navigacijos įrenginio ekrane gali stebėti maršrutą, o šalia sėdintis keleivis – mėgautis veiksmo filmu. Deja, įrenginių su dvigubu ekranu dar teks palaukti – pirmieji modeliai rinkoje pasirodys tik kitais metais.
Naujausi komentarai