Šiandien Batumyje atidaromas lietuvio menininko Mariaus Abramavičiaus Neboisia sukurtas labirintas. Kaip teigia pats jo autorius, tai meditatyvus ir psichiką veikiantis kūrinys.
Kurortiniame Gruzijos mieste Batumyje, naujajame bulvare, mėnesį buvo realizuojama intriguojanti meninė idėja – "Labirintas – svajonių kolona". Šiandien 64 ornamentiniais inkliuzais puoštas labirintas atidaromas.
"Labirinto idėja sklandė seniai ir vis ji būdavo trumpam. Kadaise labirintą stačiau iš akmenų prie jūros, pagalių botanikos sode ir iš virvės miške. O čia pirma ilgalaikė įgyvendinta idėja, kuriai, beje, prireikė keleto metų, kad susikristalizuotų ir įsikūnytų", – apie labirinto užuomazgas pasakojo M.Abramavičius.
"Užupio meno inkubatoriui" atstovaujantis M.Abramavičius jau seniai koordinuoja įvairius kūrybinius projektus, kurie sieja Lietuvą ir Gruziją. Tik kodėl šis meno kūrinys nugulė ne gimtojoje žemėje? "Tiesiog Gruzijoje atsiliepė vieta ir laikas, ir atsirado žmonės, kurie palaikė šią idėją", – sakė menininkas.
Didžiausio palaikymo jis sulaukė iš Gruzijos skulptoriaus Iraklio Tsuladzės. Jo ir M.Abramavičiaus tandemas jau yra realizavęs ne vieną kūrybinę idėją, peržengdamas ir šalių, ir vietos, ir nacionalinių ypatumų ribas. "Šią idėją taip pat palaiko Lietuvos ambasada Gruzijoje ir Batumio miesto merija", – džiaugėsi menininkas ir pridūrė, kad šiandien vyksiančiame atidaryme dalyvaus ir mūsų ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas, Batumio meras ir kiti garbūs asmenys.
Teigiama, jog šis "Labirintas – svajonių kolona" yra meditatyvus ir psichiką veikiantis kūrinys. Jo viduryje – kolona, kurią turi pasiekti keliaudamas labirintu. Šio meno kūrinio autorius sako, kad tiksliai paaiškinti, kaip labirintas veikia, sunku. "Žodžiais nusakyti sunku, bet jis tikrai veikia, tik reikia juo pereiti ir tai akivaizdžiai pajusite. O eiti reikia nusiteikus, susikoncentravus ties ta viena rūpima mintimi, svajone, nes kaip nusiteikęs pereisi, taip tau realybė ir atsivers, tarsi dalelių greitintuvas", – teigė M.Abramavičius.
Įvairiose kūrinio vietose išdėstyti 64 ornamentiniai inkliuzai, pagaminti iš balto, raudono ir žalio granito, bronzos. Vieni jų – paties menininko kūryba, kiti – panaudoti tiek lietuvių (Gedimino stulpai, Vytis), tiek gruzinų tradiciniai ženklai. "Jie visi turi savo reikšmes, kiekvienas jų yra kaip atskiras meno kūrinys. Tiesiog eik tuo labirintu ir matyk, ir ornamentiniai inkliuzai tau einant pasakys savo reikšmes", – mistiškai apie savo darbą kalbėjo jo autorius.
Naujausi komentarai