A.F.Rasmussenas: Rusijos balistinių raketų kūrimo programa - beprasmiška Pereiti į pagrindinį turinį

A.F.Rasmussenas: Rusijos balistinių raketų kūrimo programa - beprasmiška

2011-06-16 19:57
A.F.Rasmussenas: Rusijos balistinių raketų kūrimo programa - beprasmiška
A.F.Rasmussenas: Rusijos balistinių raketų kūrimo programa - beprasmiška / Scanpix nuotr.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas kritikavo Rusijos planus kurti tarpžemynines balistines raketas", ketvirtadienį rašo britų laikraštis "The Daily Telegraph".

Kalbėdamas Londone jis pavadino šiuos projektus beprasmiškais.

"Rusijai nėra prasmės išleisti milijonus rublių naujai puolamajai sistemai, nukreiptai prieš Vakarus", - mano A.F.Rasmussenas.  

"Tokio pobūdžio retorika visiškai nereikalinga. Toks mąstymo būdas paseno. O tos investicijos - pinigų švaistymas veltui", - pridūrė jis.

NATO generalinis sekretorius pabrėžė, kad Aljansas nėra grėsmė Rusijai.

"Mes nepulsime Rusijos, ir nekelsime grėsmės jos saugumui. Pavojai šios šalies saugumui kyla ne iš mūsų. To įrodymas - mūsų pasiryžimas bendradarbiauti priešraketinės gynybos srityje", - sakė jis.

Rusijos atstovas: Rusija neklausys Rasmusseno patarimų

Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas pareiškė, kad Rusija neketina atsižvelgti į Aljanso generalinio sekretoriaus A.F.Rasmusseno rekomendacijas dėl Rusijos branduolinio potencialo.  

"Valstybinės ginkluotės programos tikslų ir parametrų  nustatymas yra Rusijos suverenus reikalas, todėl mes užtikrinsime savo gynybą ten ir tuo, kur ir kuo manome esant būtina", - pareiškė agentūrai "Interfax"  ketvirtadienį D.Rogozinas, komentuodamas NATO generalinio sekretoriaus, kuris kritikavo Rusijos planus kurti tarpžemynines balistines raketas, teiginius.

Kaip rašo ketvirtadienį "The Daily Telegraph", kalbėdamas Londone A.Foghas Rasmussenas pavadino šiuos planus beprasmiškais.

"Rusijai nėra prasmės išleisti milijonus rublių naujai puolamajai sistemai, nukreiptai prieš Vakarus", - mano generalinis sekretorius.

V.Rogozinas pažymėjo, kad kiekviena šalis turi teisę nusistatyti kaip užtikrinti savo nacionalinį saugumą.

"Kai kurios šalys linkusios spręsti šį klausimą, dalyvaudamos įvairiose koalicijose ir aljansuose, perduodamos dalį suvereniteto antvalstybinėms institucijoms, taip pat kitoms vyriausybėms", - pažymėjo nuolatinis atstovas prie NATO.

"Kai dėl Rusijos, - pabrėžė D.Rogozinas, - ji buvo ir bus suvereni, nepriklausoma valstybė. Tai yra, pati, remdamasi savo saugumo interesais, sprendė ir spręs savo nacionalinio saugumo užtikrinimo klausimus, taip pat ir pasinaudodama naujausia ginkluote".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra