Japonijos šiaurės rytus praėjusią naktį supurtė stiprus pakartotinis požeminis smūgis ir buvo paskelbtas cunamio pavojus pakrantėje, kurią praėjusį mėnesį nuniokojo galingas žemės drebėjimas ir milžiniškos bangos, dėl kurių įvyko avarija Fukušimos atominėje jėgainėje.
Penktadienį ugniagesių departamentas pranešė, kad drebėjimas nusinešė dviejų žmonių gyvybes: 79 metų vyras mirė ištiktas šoko, o į septintą dešimtį įžengusi moteris mirė, kai nutrūko elektros tiekimas jos deguonies balionui.
Nacionalinės policijos agentūros duomenimis, dar apie 130 žmonių buvo sužeisti.
Požeminio smūgio epicentras buvo beveik toje pat vietoje, kaip prieš mėnesį įvykusio 9 balų stiprumo žemės drebėjimo, už maždaug 65 kilometrų nuo pramoninio Sendajaus miesto rytinėje pakrantėje, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Už maždaug 330 kilometrų esančiame Tokijuje maždaug minutę virpėjo pastatai.
Cunamio pavojus kiek vėliau buvo atšauktas, pranešimų apie cunamio bangas po drebėjimo, kuris įvyko prieš pat vidurnaktį, nebuvo gauta.
Požeminis smūgis, kurio stiprumas, Japonijos meteorologijos agentūros duomenimis, siekė 7,4 balo, žalos prieš mėnesį avariją patyrusiai Fukušimos 1-ajai atominei elektrinei nepadarė, informavo jėgainę valdanti bendrovė "Tokyo Electric Power Co." (TEPCO).
Padėtį jėgainėje mėginantys suvaldyti darbininkai buvo evakuoti, tačiau sugrįžo, kai buvo atšauktas cunamio pavojus.
Esama ženklų, kad pastangos stabilizuoti padėti jėgainėje duoda rezultatų, tačiau situacija tebėra labai grėsminga, ketvirtadienį vėlai vakare, dar prieš drebėjimą, sakė vienas Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) pareigūnas.
Nemažai šiaurinių Japonijos rajonų, kurių infrastruktūra buvo smarkiai nuniokota per kovo 11-osios žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį, po pastarojo požeminio smūgio, kuris buvo stipriausias iš virtinės pakartotinių smūgių, liko be elektros.
Naujienų agentūros "Reuters" fotografas Toru Hanai iš Ošiū miesto Ivatės prefektūroje, kuri yra netoli ketvirtadienį įvykusio žemės drebėjimo epicentro, pranešė, kad jo viešbutyje dingo elektra ir sprogo vandentiekio vamzdis.
"Viskas nuvirto. Mano kambaryje viskas sujaukta, beveik visame rajone nėra elektros", - sakė jis.
Sostinėje Tokijuje taip pat virpėjo pastatai.
"Iš pradžių atrodė, jog tai nieko rimta, tačiau netrukus pastatai ėmė gana smarkiai svyruoti", - pasakojo vienas liudininkas.
Kovo 11 dieną Japonijos šiaurės rytinę dalį supurtęs 9 balų stiprumo žemės drebėjimas sukėlė cunamį, kuris užliejęs pakrantę nušlavė viską, kas buvo jo kelyje.
Manoma, kad stichijos smūgiai nusinešė apie 28 tūkst. žmonių gyvybių. Pastangas išsiaiškinti tikslų aukų skaičių komplikuoja tai, kad milžiniškos bangos veikiausiai nunešė daug kūnų į vandenyną.
Ši gamtinė katastrofa padarė didžiulę žalą Japonijos gamybos bazei ir sutrikdė pasaulio tiekimo grandines, ypač technologijų ir automobilių sektoriuose. Kol kas neaišku, ar ketvirtadienį įvykęs drebėjimas dar nepablogins situacijos.
Tuo tarpu TEPCO pranešė, kad į avarijos ištiktos Fukušijos atominės jėgainės pirmąjį reaktorių toliau pumpuojamas azotas, siekiant užkirsti kelią vandenilio dujų sprogimui.
TATENA pareigūnas sakė, kad pirmosiomis krizės dienomis radiacijos lygis elektrinės rajone smarkiai šoktelėjo, tačiau vėliau sumažėjo iki "beveik normalaus lygio", išskyrus kovo 22 dienos padidėjimą.
Naujausi komentarai