Pereiti į pagrindinį turinį

Japonijos imperatorius 2011-uosius vadina sielvartą keliančiais metais

2011-12-23 12:34
Japonijos imperatorius 2011-uosius vadina sielvartą keliančiais metais
Japonijos imperatorius 2011-uosius vadina sielvartą keliančiais metais / Scanpix nuotr.

Japonijos imperatorius Akihito, penktadienį minintis savo 78-ąjį gimtadienį, pareiškė, kad 2011-ieji buvo „išties sielvartą keliantys metai“, tačiau gyrė savo šalies žmonių vienybę, įveikiant kovą ištikusį smarkų žemės drebėjimą, cunamį ir branduolinę avariją.

Savo gimtadienio pranešime monarchas taip pat ragino šalį būti pasiruošusia atremti bet kokias negandas ir prisiminti ankstesnių karų patirtį, siekiant taikos.

Imperatorius nesurengė įprastos spaudos konferencijos dėl neseniai sušlubavusios sveikatas, tačiau paskelbė pranešimą apie savo „apmąstymus“ bei pasirodė su savo šeimos nariais imperatoriškųjų rūmų balkone, sveikindamas susirinkusius tūkstančius gerbėjų ir pasakęs trumpą kalbą.

„Šie metais buvo išties keliantys sielvartą, paženklinti nelaimių“, - nurodoma Akihito pranešime, prisimenant kovo 11-ąją įvykusias katastrofas, taip pat smarkias liūtis ir potvynius, nuniokojusius kai kuriuos regionus metų viduryje.

„Tačiau drąsina žinia, kad žmonės nukentėjusiose teritorijose ištveria rūsčias evakuacijos sąlygas ir kad daugelis žmonių savanoriškai padeda nukentėjusiems“, - pabrėžė jis.

„Jaučiu, kad Japonijos žmonės susibūrė kaip tauta, kad tvirtai pasitiktų nelaimę ir padėti kuo gali nukentėjusiems“.

Devynių balų žemės drebėjimas ir didžiulis cunamis nuniokojo šalies šiaurės rytų pakrantes, kur žuvo beveik 20 tūkst. žmonių, taip pat apgadino vieną atominę jėgainę, iš kurios pasklido daug radioaktyvių teršalų.

Imperatorius Akihito, perėmęs sostą 1989 metais po savo tėvo Hirohito mirties, atlieka vaidmenį, apibrėžtą po karo priimtoje JAV įkvėptoje konstitucijoje, kurioje jis vadinamas valstybės ir tautos vienybės simboliu.

Imperatoriaus vaidmuo iš esmės tėra reprezentacinis, tačiau dauguma japonų savo valdovą itin gerbia.

Monarchas ir 77 metų imperatorienė Michiko kas savaitę vykdavo į nuniokotus regionus nuo kovo pabaigos, guosdami nukentėjusius žmones evakuacijos centruose. Imperatoriškoji pora panašiai elgėsi ir per ankstesnes šalį ištukusias stichines nelaimes, tokias kaip 1995 metų žemės drebėjimas Kobėje.

Tačiau imperatorius pastaruoju metu sirgo, o praeitą mėnesį jis 18 dienų buvo gydomas nuo plaučių uždegimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų