Kinijos teismas ketvirtadienį už žmogžudystes nuteisė du tibetiečius, kurie „kurstė“ kitus susideginti, - vienam jų buvo skirta mirties bausmė jos vykdymą atidedant, o kitas už grotų bus pasiųstas 10-čiai metų, pranešė valstybinė žiniasklaida.
40-metis Lorangas Konchokas ir jo 31 metų sūnėnas Lorangas Tseringas „kurstė ir vertė aštuonis žmones susideginti, dėl to trys jų mirė“, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“, cituodama teismą Sičuano provincijos Abos prefektūroje.
Lorangas Konchokas, kuris taip pat buvo kaltinamas dirbęs su atstovu žiniasklaidai vienoje Tibeto nepriklausomybės siekiančioje užsienio grupėje, buvo nuteistas mirti bausmės vykdymą atidedant dvejiem metams. Toks nuosprendis dažnai pakeičiamas kalėjimu iki gyvos galvos.
Penki iš tų žmonių, kuriuos užverbavo atsakovai, galiausiai nusprendė savęs nepadegti - „sąmoningai atsisakę savo planų ar įsikišus policijai“, pranešė „Xinhua“.
Minimi nuosprendžiai tikriausiai yra pirmi nuo to laiko, kai teismams praėjusį mėnesį buvo pasakyta tyčinėmis žmogžudystėmis apkaltinti asmenis, kurie skatina kitus ar padeda jiems vykdyti tokius šiurpius protestus.
Tikriausiai siekdami pademonstruoti nepasitenkinimą Pekino valdymu, kai, pasak kritikų, slopinamos tibetiečių religinės laisvės ir su atvykstančiais etniniais hanais nyksta kultūra, save jau padegė beveik 100 tibetiečių.
Kinija atmeta savo valdymo tibetiečių regionuose kritiką ir atkreipia dėmesį į daromas didžiules investicijas, kurios, pasak Pekino, į Tibetą atnešė modernizaciją ir geresnius gyvenimo standartus.
Pekinas dėl susideginimų kaltina separatistines jėgas ir tremtyje gyvenantį tibetiečių dvasinį lyderį Dalai Lamą.
Naujausi komentarai