Ohajuje šerifo įgaliotiniai trečiadienį nušovė beveik 50 laukinių žvėrių, įskaitant 18 retų Bengalijos tigrų ir 17 liūtų, kai vieno egzotiškų gyvūnų ūkio savininkas paleido savo augintinius iš narvų ir nusižudė, tikriausiai keršydamas savo kaimynams ir policijai.
Vietos gyventojai nervingai laukė savo namuose, o šautuvais ginkluoti pareigūnai pasklido po laukus ir miškus, medžiodami 56 žvėris, antradienį paleistus į laisvę Maskingamo apygardos gyvūnų ūkio savininko Terry Thompsono (Terio Tompsono), kuris vėliau nusišovė.
Per medžioklę, kuri vyko iki pat trečiadienio popietės, buvo nušauti 48 žvėrys. Šeši kiti (trys leopardai, grizlis ir dvi beždžionės) buvo sugauti ir išvežti į Kolambuso zoologijos sodą. Vienas vilkas vėliau rastas negyvas, todėl laisvėje beliko viena beždžionė.
Tarp nušautų žvėrių buvo šeši juodieji lokiai, du grizliai, pavianas ir trys pumos. Jų lavonai laidojami T.Thompsono ūkyje, sakė pareigūnai.
„Atrodė, tarsi Ohajo Zeinsvilyje būtų sudužusi Nojaus arka“, - apgailestavo buvęs Kolambuso zoologijos sodo direktorius ir televizijos laidų dalyvis Jackas Hanna (Džekas Hana).
J.Hanna teisino šerifo sprendimą sunaikinti pabėgusius gyvūnus, tačiau sakė, jog Bengalijos tigrų žūtis ypač tragiška. Pasak jo, pasaulyje gyvena tika apie 1 400 šių nykstančių didžiųjų kačių.
„Kai išgirdau, (kad tigrų nušauta) 18, man buvo sunku patikėti, - pasakojo jis. - Juk tigras - didingiausias padaras visame pasaulyje.“
Šiai medžioklei vykstant prie 25 tūkstančius gyventojų turinčio Zeinsvilio miestelio už 90 kilometrų į rytus nuo Kolambuso, buvo uždarytos mokyklos, tėvai buvo perspėti neišleisti į lauką vaikų ir naminių gyvūnų, o prie plentų buvo pastatyti šviečiantys ženklai su užrašais "Dėmesio, egzotiški gyvūnai" ir "Likite automobilyje".
Pareigūnams buvo įsakyta žudyti gyvūnus, o ne mėginti užmigdyti juos trankvilizatoriais, baiminantis, kad migdomosiomis strėlytėmis pašauti žvėrys paspruks nakties tamsoje dar nesuveikus vaistams, o vėliau atsibus.
"Šie gyvūnai bėgo tolyn; jie elgėsi agresyviai, - aiškino šerifas Mattas Lutzas (Metas Lacas). - Atėjus nakčiai, labiausiai nerimavome dėl šių klaidžiojančių žvėrių."
Šerifas nekomentavo, kodėl galėjo nusižudyti T.Thompsonas ir kodėl jis atidarė narvus bei vartus savo 29,5 hektaro ūkyje, pasmerkdamas pražūčiai gyvūnus, kuriuos jis, regis, labai mylėjo.
62 metų T.Thompsonas anksčiau ne kartą turėjo konfliktų su teisėsauga ir kaimynais.
Pasak M.Lutzo, šerifo biuras nuo 2004 metų ne kartą buvo sulaukęs skundų dėl pabėgusių žvėrių, užklydusių į kaimynų žemę. Šerifo biuras taip pat informavo, kad T.Thompsonui per kelerius pastaruosius metus buvo pateikta kaltinimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, netinkamos jų priežiūros ir išleidimo į laisvę.
Šis vyras tik praeitą mėnesį buvo paleistas iš federalinio kalėjimo, atlikęs vienerių metų laisvės atėmimo bausmę už neregistruotų šaunamųjų ginklų laikymą.
Jo kaimynas Johnas Ellenbergeris (Džonas Elembergeris) mano, kad T.Thompsonas paleido žvėris, kad atsikeršytų kaimynams ir policijai. „Niekam jis per daug nerūpėjo“, - sakė J.Ellenbergeris.
Kol kas neaišku, iš kokių lėšų T.Thompsonas sugebėjo išlaikyti savo ūkį ir kokiems tikslams augino gyvūnus, nes šis žvėrynas nebuvo atviras visuomenei.
2008 metais T.Thompsonas dalyvavo televizijos laidoje "Rachael Ray Show" kaip gyvūnų prižiūrėtojas per pokalbį su vienu zoologu, sakė televizijos atstovė Lauren Nowell (Loren Novel).
Antradienio vakarą šerifo biurui pradėjo skambinti žmonės, pastebėję į laisvę ištrūkusius laukinius žvėris į vakarus nuo Zeinsvilio. Šerifo įgaliotiniai nuvyko į T.Thompsono ūkį ir rado jo savininką negyvą, o visi narvai buvo atidaryti. Prie vyro lavono buvo keli agresyvūs žvėrys, kuriuos teko nušauti, pasakojo šerifas.
Tarp pirmųjų, atsiliepusių į iškvietimus antradienį, buvo šerifo įgaliotinis Jonathanas Merry (Džonatanas Meris).
Jis pasakojo nušovęs kelis gyvūnus, tarp jų vilką ir juodąjį lokį. Pareigūnas nurodė, kad lokys jį puolė ir kad jį pavyko nukauti vienu šūviu iš pistoleto, kai žvėris buvo vos už poros metrų.
„Visi šie žvėrys yra pajėgūs akimirksniu užmušti žmogų“, - teigė J.Merry, kuris teigė mylintis gyvūnus, tačiau žinojęs, kad privalo apsaugoti savo bendruomenę.
„Kokia tragedija“, - skundėsi netoli T.Thompsono ūkio veikiančios laukinių gyvūnų prieglaudos veterinarė Barb Wolfe (Barb Vulf). Ji pasakojo, kad pataikė į vieną tigrą migdomąja strėlyte, tačiau žvėris puolė jos link, po to apsisuko ir mėgino pasprukti, vaistams dar nesuveikus, todė pareigūnai jį nušovė.
Trečiadienio popietę surengtoje spaudos konferencijoje šerifas sakė, kad pavojus praėjo ir kad žmonės vėl gali laisvai išeiti iš namų, tačiau pabėgusią beždžionę tikriausiai teks nušauti, nes jis galimai yra užsikrėtusi herpeso virusu.
"Jautėmes tarsi karo zonoje, kai aplink buvo šaudoma ir klaidžiojo gyvūnai, - pasakojo Samas Kopchakas (Semas Kopčiakas), kuris antradienio popietę buvo lauke ir pastebėjo pasibaidžiusius arklius. S.Kopchakas sakė, kad apsižvelgęs pamatė liūtą, gulintį kitapus tvoros.
„Ši tvora nebuvo tokia, kuri galėtų sulaikyti Afrikos liūtą“, - teigė vyras.
Ohajuje egzotiškų gyvūnų laikymo taisyklės vienos iš liberaliausių Jungtinėse Valstijose. Šioje valstijoje taip pat įvyksta daugiausiai su šiais gyvūnais susijusių sužalojimų ir žmonių žūčių. Nuo 2005 metų Ohajuje egzotiški augintiniai sužalojo devynis žmones, o vienas žmogus žuvo, nurodė gyvūnų teisių organizacija "Born Free USA".
Trečiadienį organizacija „Humane Society of the United States“ kritikavo Ohajo gubernatoriaus Johno Kasicho (Džono Kesičo) sprendimą balandį nepratęsti valstijoje galiojusio draudimo pirkti ir pardavinėti egzotiškus gyvūnus. Organizacija paragino valstijos administraciją nedelsiant įvesti tokių gyvūnų laikymo suvaržymus.
J.Kasichas trečiadienį per susitikimą su žiniasklaidos įmonių grupės „Dix Communications“ redaktoriais sakė: „Aišku, kad mums reikalingi griežtesni įstatymai. Šioje valstijoje jų neturime. Dar niekas nebuvo tuo užsiėmęs, bet mes tai padarysime. Ir mes tuo visokeriopai pasirūpinsime.“
Naujausi komentarai