Pakistanas ketvirtadienį paskelbė peržiūrėsiantis savo bendradarbiavimo su JAV kovos su terorizmu srityje strategiją, vyriausybei patiriant didėjantį vidaus spaudimą nubausti Vašingtoną už reidą, per kurį buvo nukautas tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderis Osama bin Ladenas.
Kol kas neaišku, ar šis žingsnis gali sukelti pavojų Jungtinių Valstijų interesams, tačiau jis rodo, kokia sudėtinga užduotis laukia JAV senatoriaus Johno Kerry, besiruošiančio vykti į Pakistaną taisyti smarkiai įtemptų santykių su branduolinį ginklą turinčiu Vašingtono sąjungininku.
Vašingtonas informavo Islamabadą apie gegužės 2 dieną surengtą elitinių JAV Karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) komandosų skrydį sraigtasparniais į netoli Pakistano sostinės esantį Abotabado miestą tik po to, kai amerikiečiai paliko šios šalies oro erdvę, išsigabenę O.bin Ladeno lavoną.
Dėl šio reido smarkiai padidėjo įtampa Pakistano politiniuose sluoksniuose: stiprėjant antiamerikietiškoms nuotaikoms, prezidentas Asifas Ali Zardari ir premjeras Yousufas Raza Gilani buvo raginami atsistatydinti.
Pakistano ministrų kabineto Gynybos komitetas ketvirtadienį surengė posėdį, kuriam pirmininkavo Y.R.Gilani, taip pat dalyvavo ginkluotųjų pajėgų vadai ir kiti ministrai. Po šio pasitarimo buvo paskelbta, kad komitetas "išsamiai" apžvelgė padėtį, susiklosčiusią po reido prieš O.bin Ladeną.
Komitetas nusprendė "pradėti tarpžinybinį procesą, kad būtų aiškiai nustatyti mūsų bendradarbiavimo su JAV kovos su terorizmu srityje parametrai", sakoma oficialiame pranešime.
Tai būtų atlikta "vadovaujantis Pakistano nacionaliniais interesais ir žmonių lūkesčiais", - nurodoma pranešime, kuriame taip pat buvo dar kartą pasmerktas "vienašališkas JAV veiksmas, pažeidžiantis Pakistano suverenumą".
Naujausi komentarai