S.Berlusconi pažadėjo naujas reformas, tačiau pašykštėjo konkrečių pasiūlymų Pereiti į pagrindinį turinį

S.Berlusconi pažadėjo naujas reformas, tačiau pašykštėjo konkrečių pasiūlymų

2011-08-04 15:22
S.Berlusconi pažadėjo naujas reformas, tačiau pašykštėjo konkrečių pasiūlymų
S.Berlusconi pažadėjo naujas reformas, tačiau pašykštėjo konkrečių pasiūlymų / Scanpix nuotr.

Italijos premjeras Silvio Berlusconi trečiadienį pažadėjo spartinti ekonomikos reformas, ragindamas imtis didelio masto priemonių prieš sąmyšį rinkose, kuris gali nugramzdinti šalį į finansų krizę, panašią į ištikusią Graikiją.

Opozicija, reaguodama į šiuos S.Berlusconi pareiškimus, pareikalavo, kad vyriausybės vadovas atsistatydintų, o didžiausia Italijos profsąjunga premjero kalbą pavadino nuviliančia, teigdama, kad bet kokius bendrus veiksmus siekiant skatinti ekonomikos augimą ir ekonomikos reformas bus sunku įgyvendinti.

Susirūpinimas rinkose smarkiai padidėjo liepos pradžioje, kai dėmesys nukrypo į nesutarimus Italijos centro dešiniųjų vyriausybėje, taip pat į nesantaiką tarp S.Berlusconi ir ekonomikos ministro Giulio Tremonti, laikomo stabilumo garantu.

"Ši šalis yra ekonomiškai ir finansiškai tvirta. Sudėtingu laikotarpiu ji žino, kaip išlikti vieninga ir atremti sunkumus, - sakė S.Berlusconi įstatymų leidėjams. - Tikiuosi, kad vyriausybė ir parlamentas, kovodami su visomis grėsmėmis mūsų finansiniam stabilumui, veiks laikydamiesi plataus politinio ir socialinio konsensuso".

"Šiandien labiau nei bet kada turime veikti visi kartu", - pridūrė premjeras savo kalboje, kurioje analitikai pasigedo konkretesnių detalių.

Italija, kuri yra trečioji pagal dydį euro zonos ekonomika, šiuo metu grimzta į valstybės skolų krizę, todėl didėja nerimas, jog visą regioną gali ištikti didelis sukrėtimas, kurio nepadės įveikti priemonės, parengtos gelbėti finansinių sunkumų patiriančias mažesnes šalis, tokia kaip Graikija.

S.Berlusconi šią kalbą pasakė didėjant sąmyšiui rinkose, dėl kurio Italijos ir Ispanijos dešimties metų trukmės obligacijų palūkanų norma išaugo labiausiai per pastaruosius 14 metų.

48 mlrd. eurų taupymo priemonių paketas, rekordiškai greitai priimtas praeitą mėnesį ir turintis padėti vyriausybei subalansuoti šalies biudžetą iki 2014 metų bei suvaldyti didžiulę Italijos valstybės skolą, neišsklaidė rinkų nuogąstavimų.

Didžiausią nerimą kelia faktas, jog daugelis numatytų biudžeto išlaidų mažinimo ir mokesčių politikos priemonių įsigalios tik po 2013 metais turinčių įvykti rinkimų ir menkai tesužadins chroniškai vangią Italijos ekonomiką.

Į kelis skandalus įsipainiojęs S.Berlusconi, pastarąsias kelias savaites retai kada kalbėdavęs viešai, savo kalbą žemuosiuose parlamento rūmuose pasakė tik užsidarius Milano biržai. Tačiau premjeras pateikė mažai konkrečių pasiūlymų, tik ragino imtis reformų bei mažinti biudžeto deficitą.

Analitikai taip pat teigia, jog vyriausybės vadovo kalboje trūko konkretumo.

"Labai didelių lūkesčių neturėjau, tačiau netgi šis turinys yra smarkiai nuviliantis", - sakė Milane įsikūrusio banko "Unicredit" analitikė Chiara Corsa. - Jis nepademonstravo jokio noro perkelti kurią nors iš taupymo priemonių į ateinančius metus, ko mes tikėjomės ir ką būtų palankiai įvertinusios rinkos."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra