Pereiti į pagrindinį turinį

Uragano jėgą patyrusi niujorkietė: tokio košmaro dar niekada nemačiau

Uragano jėgą patyrusi niujorkietė: tokio košmaro dar niekada nemačiau
Uragano jėgą patyrusi niujorkietė: tokio košmaro dar niekada nemačiau / REUTERS/Scanpix nuotr.

Niujorko Staten Island rajone gyvenanti 29-erių metų Viola Gable ryte po uragano išėjusi iš namų pamatė parke prisišvartavusią jachtą. „Degė šalia esantys namai, žuvo artimi kaimynai, laivai nuo stipraus vėjo žole slydo į krantą. Tokio košmaro dar niekada nemačiau ir tikiuosi daugiau nepamatyti“, – DELFI sakė su vyru Williamu ir dukrele Chloe saloje įsikūrusiame rajone gyvenanti moteris.

Siaubo akimirkas patyrė ir Niujorko Žemutinio Manhatano gyventojai. Trečiadienio naktį, švenčiant amerikiečių pamėgtą Helovino šventę, jiems dar nebuvo atnaujintas elektros tiekimas. „The New York Times“ duomenimis, tamsoje vis dar gyvena apie 3,7 milijonų niujorkiečių. Vakare vaikščiojant šios miesto dalies pagrindinėmis gatvėmis susidaro įspūdis, kad niekada nemiegantis miestas pagaliau užsnūdo.

Nuniokota sala

„Šiandien su seserimi visą dieną nešiojome vandenį iš jai priklausančios virtuvės baldų parduotuvės. Visi gyvename Staten Iland saloje, kuri patyrė bene didžiausius nuostolius. Mano sesei uraganas kainuos apie 15 tūkstančių dolerių, nes ji neturėjo draudimo, apmokančio būtent potvynio patirtų nuostolių išlaidas“, – pasakojo V. Gable.

Tiesa, kaip ji pati teigė, daiktus galima nusipirkti. „Svarbiausia, kad visi esame gyvi ir sveiki. Deja, keli mūsų artimi kaimynai žuvo. Arčiau vandenyno gyvenantis mūsų pusbrolis šiandien pasakojo, kad matė, kaip gelbėtojai nuo stogo nukėlė vyrą, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, ten prabuvo 36 valandas“, – sakė ji.

Naujausiais dienraščio „The New York Times“ duomenimis, Niujorko mieste per uraganą žuvo 24 gyventojai. Manoma, kad šis skaičius augs. Visai valstijai, pagal išankstinius skaičiavimus, padaryta žalos už 6 milijardus dolerių.

Žemutinis Manhatanas – tamsoje

Uragano „pagirios“ stipriai jaučiamos ir pačiame Manhatane. „Naujausia Niujorko pramogų vieta tampa generatorius, prie kurio galima pakrauti telefoną“, – pasakojo prie Parko aveniu ir 19-tosios gatvės sutiktas Timas. „Mano namuose jau dvi paras nėra elektros, tad esu priverstas ateiti čia. Blogiausia, kad šiandien atšalo ir negaliu net įjungti elektrinio šildymo, o namie yra du maži vaikai“, – teigė „Chase“ banke dirbantis amerikietis.

Trečiadienio vakarą žemutinis Manhatanas vis dar skendo tamsoje. Šimtai žymiausių pasaulio mados namų parduotuvių Madisono ir Penktosios aveniu jau antrą parą galėjo nesivaržyti tarpusavyje dėl gražiausių vitrinų vardo. Tai išties neįprastas paveikslas niekada nemiegančiam miestui.

Apie 6-tą valandą vakare turistai sunkiai galėjo pamatyti gatvių pavadinimus. Tamsoje buvo neįmanoma įžiūrėti ir gatvę supančių dangoraižių. Žmonės bijojo pereiti gatves, nes tam tikrose atkarpose neveikė nei vienas šviesoforas. Vieninteliu šviesos šaltiniu be automobilių žibintų tapo su mažais žibintuvėliais gatvėmis lakstantys Helovino kostiumais vilkintys ir saldainių kaulijantys vaikai.

Viešieji autobusai už dyką

Beje, kol Žemutinis Manhatanas vis dar negali atsigauti nuo patirto šoko, kai kurie viršutinėje miesto dalyje gyvenantys žmonės nei paties uragano, nei jo pasėkmių visai nepajuto.

„Mums nenutraukė elektros, medžiai nekrito, neužtvindė, o dar ir už autobuso bilietą visą savaitę nereikia mokėti. Tikriausiai balsuosiu už Obamą“, – juokais DELFI sakė į autobusą Penktojoje aveniu ir 70-toje gatvėje įlipusi šviesiaplaukė amerikietė. „Čia tikriausiai reikia Michaelui Bloombergui rankas bučiuoti“, – jai atsakė autobuso vairuotojas. Niujorko valdžia, norėdama nors šiek tiek palengvinti miesto susisiekimą, sudarė gyventojams ir miesto svečiams galimybę visą savaitę miesto viešuoju transportu naudotis nemokamai.

Tiesa, kol kas mieste kursuoja tik autobusai. Požeminių traukinių stotelės trečiadienio vakarą vis dar buvo uždarytos, o sustabdyti taksi gatvėje buvo beveik neįmanoma. Oficialiomis žiniomis, dalis traukinių pradės kursuoti jau ketvirtadienio rytą Niujorko laiku. Trečiadienį iš Džono F. Kenedžio tarptautinio oro uosto po audros išskrido pirmieji lėktuvai.

Volstritas kvepia kanalizacijos nuotekomis

Uraganas sustabdė ne tik oro keleivių srautus, bet ir Žemutinio Manhatano, kuris liko be elektros, verslą. Tiesa, finansiniame rajone įsikūrusi Niujorko vertybinių popierių birža trečiadienį, po dviejų dienų pertraukos, atidaryta. Prabangiais kostiumais vilkintys jos darbuotojai pakeliui į darbą turėjo įveikti smėlio maišų barikadas ir kentėti stiprią kanalizacijos nuotekų smarvę. Čia pat, prie Trinity bažnyčios, paprastai įsikūrusių akcijos „Ocuppy Wall street“ dalyvių šiandien nesimatė. Kelios prie Volstrito esančios gatvės trečiadienio vakarą vis dar buvo užtvindytos.

Labiausiai nusiaubta Manhatano rajono dalimi neabejotinai tapo prie pat vandens esantis Baterijos parkas. Aplink mėtėsi nulaužti medžiai, nulaužtų suoliukų dalys. Visiškai suniokotas ir pastatas, kuriame buvo įkurta keleivių, plaukiančių į Laisvės salą, kurioje pastatyta garsioji Laisvės statula, laukimo salė. Prie užtvindyto Baterijos tunelio (oficialiai vadinamo Hugho L. Carey tuneliu), kuris veda į Niujorko Bruklino rajoną, matėsi užlietų automobilių stogai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų