Pereiti į pagrindinį turinį

A.Kubiliaus žinia Londonui: Lietuvai viskas gerai

2010-06-24 16:03
A.Kubiliaus žinia Londonui: Lietuvai viskas gerai
A.Kubiliaus žinia Londonui: Lietuvai viskas gerai / Tomo Černiševo nuotr.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, su oficialia Vyriausybės delegacija dalyvaujantis Pasaulio lietuvių ekonomikos forume Londone, skaitė paskaitą garsiojoje Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokykloje (LSE).

Premjero paskaitos apie Lietuvos perspektyvas per ateinantį dvidešimtmetį klausėsi perpildyta LSE universiteto auditorija. A. Kubilius pristatė Lietuvos vizijos 2030 esmę bei pažymėjo, kad strategijos tikslas išvystyti kuo platesnį dialogą su Lietuvos visuomene, kitose šalyse gyvenančiais lietuviais, mūsų šalies draugais bei kaimynais ir gerai išdiskutuoti, kokioje Lietuvoje mes norime ir galime gyventi.

„Strategijos kūrimas susietas su noru sukurti ambicingą viziją, kokia Lietuva galėtų būti po 20 metų, stengiantis įžvelgti pagrindines galimybes ir svarbiausius iššūkius. Aš Lietuvą po 20 metų matau kaip vieną iš labai stiprių Šiaurės Baltijos regiono šalių, sugebančią konkuruoti pasaulinėje ekonomikoje. Matau Lietuvą kaip valstybę, kuri remiasi sumaniomis technologijomis ir protu. Tam mes turime visas galimybes. Žinoma, kad šią viziją įgyvendintume, turime keistis ne tik mes, esantys valdžioje, bet turi keistis ir visuomenės mąstymas bei daug kitų dalykų“, – sakė Premjeras A. Kubilius.

„Džiaugiuosi, kad vis daugiau inovacijų ir aukštųjų technologijų lyderių, kaip geriausią vietą kurti savo moderniausius paslaugų centrus iš viso pasaulio pasirenka būtent Lietuvą. Tai rodo, kad esame pajėgūs nugalėti globalioje konkurencijoje dėl talentų ir aukštųjų technologijų pritraukimo bei sudaryti geriausias sąlygas investicijoms“, – dabartinę situaciją užsienio investicijų srityje įvertino A. Kubilius. 

Pasak Ministro Pirmininko, Lietuva ir jos žmonės pastaraisiais metais patyrė daug esminių permainų. Imlūs lietuviai tapo NATO, ES, pasaulio prekybos ir daugelio kitų svarbių pasaulinių organizacijų ir institucijų nariais ir pilnateisiais atstovais. Šiuo metu Lietuvoje vyksta būtinos valstybės modernizavimo permainos, kai kurios iš jų – sudėtingos ir skaudžios.

Tačiau dinamiška, veržli šalis yra pasiryžusi kurti inovatyvią Lietuvą, kuri artimiausiu metu turi visas galimybes tapti moderniu Šiaurės regiono aukštųjų ir informacinių  technologijų paslaugų centru.

„Mes tikrai galime labai daug pasiekti. Bet reikia labai aiškiai matyti pagrindinius iššūkius, žinoti, ką turime keisti savo ekonomikos, švietimo politikoje, ugdyti kūrybinę visuomenę ir žmonių gebėjimą nebijoti konkuruoti pasaulyje“, –  ambicingus uždavinius vardino A. Kubilius.

„Tokios investicijos ne tik sukuria naujas darbo vietas Lietuvoje, didina Lietuvos paslaugų eksportą, bet ir leis Lietuvai padaryti proveržį pereinant prie aukštą pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos. Žinau, kad paskui „Barclays“, IBM, „Fermento“, „Western Union“ investicijas eilėje laukia nemažai kitų garsių kompanijų. Per jų sukuriamas modernias darbo vietas į Lietuvą grįš ir laikinai į kitas šalis išvykę mūsų specialistai. Tokių pavyzdžių jau yra ir esu tikras, kad jų su kiekviena investicija – daugės“, – atsakydamas į auditorijos klausimą, ar įmanoma suvaldyti emigraciją, atsakė Premjeras A. Kubilius.

„Viskas su Lietuva yra gerai. Turime iššūkių, turime įveikti savo vidinius, iš praeities ateinančius kompleksus, bet turime visas galimybes būti čia, regione, labai sėkminga šalimi, gebančia globaliai konkuruoti“, – reziumavo Lietuvos Ministras Pirmininkas.

LSE yra vienas geriausiai pasaulyje vertinamų universitetų socialinių, politikos ir ekonomikos mokslų srityse. Universitetas įkurtas 1895 metais. Šią aukštąją mokyklą baigė arba joje dėstė 15 Nobelio premijos laureatų, tarp absolventų – dešimtys Didžiosios Britanijos ir kitų šalių politikų, aukštas pareigas įvairiose institucijose einančių žmonių, visuomenės veikėjų.

Šiais metais Ministras Pirmininkas A. Kubilius skaitė paskaitas apie Lietuvos pasiekimus Stanfordo universitete bei Masačiusetso technologijos institute.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų