Finansų ministrė Ingrida Šimonytė prognozuoja, kad realią mokesčių reformą Lietuvoje bus įmanoma įvykdyti tik pasibaigus ekonominei krizei.
„Mokesčių reformą, ko gero, reikėjo vykdyti 2005 metais, kai matėme, kad augame dėl vartojimo, kada reikėjo nukreipti daugiau dėmesio, prociklinių sprendimų priimti. Dabar, žinote, kai aštuoniolika metų nedarai reformų, devynioliktaisiais, deja, jau situacija buvo tokia, kad buvo reikalingi chirurginiai sprendimai, kuomet galioja medicininis principas - kad nepakenkti. Manau, kad realiai reformai mokesčių srityje laikas atsiras 2011-2012 metais, kai pergyvensime patį sunkiausią laiką", - verslininkams konferencijoje Vilniuje sakė I.Šimonytė.
Jos teigimu, pagal užsienio praktiką, deficito valdymas yra efektyvus tuomet, kai iki vieno trečdalio skiriama pajamų didinimui, o likę du trečdaliai priemonių turi tekti išlaidoms.
„Sprendimai išlaidų srityje duoda patį ilgalaikiškiausią efektą", - sakė finansų ministrė.
Vyriausybė šiuo metu siūlo nuo 2010 metų grąžinti 15 proc. pelno mokestį, kuris nuo šių metų buvo padidintas 5 procentiniais punktais, tačiau siūlo iki 2 procentinių punktų didinti įmokas "Sodrai".
Pridėtinės vertės mokestis nuo šių metų pradžios buvo padidintas nuo 18 iki 19 proc., o nuo rugsėjo mėnesio - dar 2 punktais iki 21 procento. Gyventojų pajamų mokestis nuo metų pradžios sumažintas 3 procentiniais punktais iki 21 proc., į šį tarifą įskaičiuojant ir atskirą 6 proc. sveikatos draudimo mokestį.
I.Šimonytė neseniai teigė, kad daugiausiai ginčų keliantis nekilnojamojo turto mokestis gali būti įvestas 2011 metais.
Naujausi komentarai