Pereiti į pagrindinį turinį

K.Glaveckas: reikia tvirtinti biudžetą be pajamų iš prabangos mokesčių

2011-12-13 20:40
K.Glaveckas: reikia tvirtinti biudžetą be pajamų iš prabangos mokesčių
K.Glaveckas: reikia tvirtinti biudžetą be pajamų iš prabangos mokesčių / ttolk.ru nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas siūlo Seimui šiemet nepriimti prabangos mokesčių. Parlamentaras siūlo patvirtinti Vyriausybės pateiktą kitų metų biudžetą, kuriam Seimas pritarė po antrojo svarstymo, o balandį jį pakoreguoti.

„Po pirmojo ketvirčio biudžetas būtų peržiūrėtas, o iki to laiko Vyriausybė su visuomene aptartų ir parengtų mokesčių sistemos korekcijas“, - BNS antradienį sakė parlamentaras.

Iš prabangos mokesčių K.Glaveckas didelės naudos biudžetui neįžvelgia ir sako, kad norint apmokestinti prabangą, visų pirma reikia apmokestinti pajamas, kurių „reikia įsigyti tą prabangą“.

„Apmokestinti daiktą, kuris yra prabangos šaltinis - neįmanoma: jis išslys, pabėgs ir nieko nebus“, - mano komiteto vadovas.

K.Glaveckas atkreipė dėmesį, kad visi įstatymai, kurie numato prabangos mokesčius ir kuriuos pradėjo svarstyti Seimas, turėtų įsigalioti tik nuo kitų metų liepos, o ne nuo metų pradžios.

„Jie yra teikiami Seimo narių, o ne Vyriausybės. Ir jeigu jie eis su biudžetu, bet nėra teikiami Vyriausybės, jie įsigalioja po pusės metų, o ne su biudžetu“, - BNS sakė K.Glaveckas.

Seimo Teisės departamentas taip pat savo išvadoje pabrėžė, kad naujų mokesčių įvedimas nuo sausio 1-osios prieštarautų Mokesčių administravimo įstatymui. Pagal jį Seimas turi užtikrinti, kad mokesčių įstatymai, nustatantys naują mokestį, jo tarifą, lengvatą, sankcijas už pažeidimus arba iš esmės pakeičiantys apmokestinimo tvarką, turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo jų paskelbimo dienos.

Seime antradienį pradėtos svarstyti pataisos dėl galingų automobilių, vertybinių popierių, indėlių, paskolų palūkanų ir brangaus būsto apmokestinimo. Projektuose numatyta, kad šie mokesčiai turėtų įsigalioti nuo kitų metų, tačiau pajamos iš jų turėtų papildyti tik 2013 metų biudžetą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų