Trišalė taryba nusiteikusi dar du mėnesius - iki balandžio - stebėti, kaip įmones ir darbo rinką veikia minimalios mėnesio algos (MMA) padidinimas. 150 litų - iki 1 tūkst. litų ši alga padidinta nuo šių metų sausio.
Stebėsena užsiims speciali darbo grupė, kuri iki vasario pradžios turėjo teikti pasiūlymus dėl galimo MMA didinimo išimčių taikymo.
„Trišalė taryba antradienį nusprendė, kad situacija darbo rinkoje turi būti išanalizuota dar išsamiau bei įvertinta, kaip MMA didinimas palietė įmones. Lygiagrečiai bus stebima bendra šalies makroekonominė situacija, taip pat prekių ir paslaugų kainų pokyčiai“, - BNS sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Liubovė Zaiceva.
Trišalė taryba antradienį svarstė, kokių minimalios mėnesio algos didinimo išimčių gali tikėtis vidutinės ir smulkios įmonės.
Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas BNS anksčiau sakė, kad darbdavių netenkina specialios darbo grupės pasiūlymai, kuriuose nenumatoma dalies įmonių atleisti nuo prievolės mokėti didesnę MMA. Darbdaviai siekia, kad MMA būtų diferencijuojama pagal teritoriją, šaką, darbuotojų skaičių.
Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad jei dėl MMA padidinimo iki 1 tūkst. litų smulkios ir vidutinės įmonės patirs finansinių sunkumų, jos gali tikėtis, kad mokesčių mokėjimas būtų kuriam laikui atidėtas.
Smulkių ir vidutinių įmonių atstovai skundžiasi, kad jie finansiškai neišgali mokėti didesnės MMA, o tai gali lemti kai kurių mažų įmonių bankrotus.
Trišalė taryba yra nutarusi suformuoti darbo grupę, kuri ieško išeičių, kaip smulkiam ir vidutiniam verslui padėti prisitaikyti prie naujų sąlygų dėl MMA padidinimo.
MMA padidinimas iki 1 tūkst. litų (17,65 proc.) palietė apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų - apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų.
Iki šių metų sausio MMA buvo 850 litų - nuo 2012 metų rugpjūčio ji padidinta 50 litų.
Naujausi komentarai