Pastaruosius porą metų ekstremalios pramogos išgyveno nelengvus laikus. Tačiau šiemet, anot oro pramogų teikėjų, padėtis geresnė.
Ir nors klientus vis sunkiau nustebinti, norinčiųjų papramogauti ore nestabdo nei aukščio baimė, nei amžius, praneša LTV „Panorama“.
Jei prieš keliolika metų dažnam skrydis lėktuvu buvo kažkas nepakartojama, dabar padėtis keičiasi, sako oro paslaugų teikėjai.
Ramių apžvalginių skrydžių klientams nebeužtenka, pageidaujama akrobatinių triukų, įvairiausių viražų ore.
Be to, vis labiau oreiviams reikia varžytis ir su kitomis siūlomomis pramogomis, kurių privalumas tas, kad jos ant žemės.
„Problemėlė ta, kad aviacija ir ne be žurnalistų pagalbos, yra mistifikuota, pavojais apipinta. Tai irgi dalį atbaido. Bet toks jau yra gyvenimas – konkuruojam ir dalį pritraukiam, dalies – ne“, – sako aeroklubo vadovas Vidas Kaupelis.
Dar viena pramoga, kurią renkasi adrenalino mėgėjai, tai šuoliai parašiutu. Juos pamėgo ne tik jaunimas, vis dažniau šuolininkų pasitaiko ir tarp septyniasdešimtmečių.
Šiaulių parašiutininkų klubo nariai sako, kad norinčiųjų iššokti su parašiutu pastaruosius porą sunkmečio metų buvo nedaug. Tačiau šiemet per dieną lėktuvui jau tenka kilti po kelis kartus.
Anot profesionalių parašiutininkų, retas kuris pirmąjį šuolį nusiperka pats. Dažniausiai tai būna artimųjų ar draugų dovana.
„Visi šoka savarankiškai, nė vieno stumti nereikia. Kojos pirmą kartą tikrai linksta. Čia normali reakcija, nes jei nebijai, tai kažkas negerai“, – tvirtina parašiutininkas Liutauras Kavaliauskas.
„Žmonės, kurie susidūrė su dangumi, niekada nebedarys nusikaltimų, nesėdės gatvėse. Dangus daro žmones geresniais. Kažkuo pasidarai geresnis, pervertini, perdėlioji gyvenimo prioritetus – tai neeilinė sporto šaka“, – įsitikinęs Šiaulių parašiutininkų klubo narys Arvydas Urbonavičuus.
Oro pramogų kainos įvairios. Už šuolį parašiutu teks pakloti nuo 200 litų, skrydis lėktuvu kainuos nuo šimto iki kelių šimtų, o sraigtasparniu – net iki 2 tūkst. litų.
Naujausi komentarai