Baimės dėl Europos padėties virto panika, kai investuotojai pradėjo žvelgti ne tik į Graikiją, bet prisiminė ir Italiją.
Šiai valstybei nėra tiesioginio pavojaus bankrotui, kadangi skolos grąžinimas prasidės po dvejų metų. Labiausiai nerimaujama dėl to, kad Italijos bankams gali tekti pritraukti naujus kapitalus tam, kad atstatyti prastą biudžeto balansą. Jei problemų turintys bankai nesugebės savarankiškai tvarkytis su skolomis, Italijos vyriausybė bus priversta prašyti pagalbos iš Europos, o tai vestų visą euro zoną prie bedugnės.
Panaši situacija ir Airijos bankuose - jiems taip pat gali tekti kreiptis į ECB. Baimės kyla dėl to, kad paramos išmokos Italijos bankams ribotų finansinę pagalbą Airijai ir Graikijai. Toks scenarijus gali paveikti visą euro zoną, o tai reikštų euro galimą devalvaciją.
Kaip ir tikėtasi, šios naujienos EUR/USD valiutų porą smukdė 3% nuo ketvirtadienio, atrasdamas žemumą ties kaina 1.3938 šįryt. Tai yra keturių mėnesių žemumos. Valiutų rinkoje kilusio chaoso metu, saugia valiuta laikomas doleris ir Japonijos jena kilo prieš daugelį valiutų. Rinkos dalyviai - investuotojai kol kas kratosi rizikingų pozicijų.
EURUSD
Stiprus palaikymo lygis 1,4000 buvo pramuštas. EUR/USD valiutų pora smuko iki kovo mėnesio žemumų. Jei šiandienos žemumos bus pramuštos, pora galėtų kristi iki 1,3850. Artimiausias pasipriešinimo lygis ties kaina 1,4000.
GBPUSD
Dolerio kilimas žymus ir šioje valiutų poroje. Šįryt kaina smuko iki 1,5864 - tai yra penkių mėnesių žemumos. GBP/USD poros kritimas galimas iki 1,5750 palaikymo lygio. Investuotojams gali pritrūkti ryžto pardavinėti GBP/USD porą ir toliau. Pasipriešinimas poroje ties kaina 1,6000.
Naujausi komentarai