Parlamentarai bando sužinoti, kas iš „Snoro“ spėjo atsiimti indėlius Pereiti į pagrindinį turinį

Parlamentarai bando sužinoti, kas iš „Snoro“ spėjo atsiimti indėlius

2011-12-01 21:34
Parlamentarai bando sužinoti, kas iš „Snoro“ spėjo atsiimti indėlius
Parlamentarai bando sužinoti, kas iš „Snoro“ spėjo atsiimti indėlius / Gedimino Bartuškos nuotr.

Lietuvos bankui atsisakius suteikti duomenis apie indėlininkus, kurie atsiėmė indėlius iš banko „Snoras“ prieš jo nacionalizavimą, Seime ieškoma būdų, kaip gauti šią informaciją, siekiant išsiaiškinti, ar tarp tokių galėjo būti ir parlamentarų bei ministrų.

Mišrios Seimo narių grupės Žilvino Šilgalio siūlymu iki antradienio bus renkami parlamentarų ir ministrų parašai, kad jie sutinka, jog būtų pateikta ir paviešinta informacija apie jų ar jų šeimų narių, jų vadovaujamų ar priklausančių įmonių nuo liepos 1-osios iki lapkričio 16-osios banke „Snoras“ atliktas operacijas.

Siekiama išsiaiškinti, ar kuris nors politikas galėjo pasinaudoti informacija, kad bankas „Snoras“ turi finansinių problemų.

„Imame nuo liepos 1-osios, nes Lietuvos bankas būtent tada gavo duomenų apie dingusius vertybinius popierius ir kito turto už 1 mlrd. litų“, - BNS sakė Ž.Šilgalis.
Ketvirtadienį, pirmąją parašų rinkimų dieną, pasirašė 130 parlamentarų ir ministrų.

Ž.Šilgalio duomenimis, be kitų, sutikimą pasirašė premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Apie galimybę pasirašyti sutikimą elektroninu paštu pranešta kitiems ministrams, taip pat ketvirtadienį Seime nebuvusiems parlamentarams.

Pasirašyti po sutikimu, Ž.Šilgalio teigimu, kol kas atsisakė penki Seimo nariai - socialdemokratai Algimantas Salamakinas, Marija Aušrinė Pavilionienė, „darbietis“ Vytautas Gapšys, Liberalų ir centro sąjūdžio frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas, Seimo narių mišriai grupei priklausantis Konstantas Ramelis.

V.Gapšys sakė pats ketinantis paprašyti pažymos, kuri patvirtintų, jog jis „Snore“ neturėjo nei sąskaitų, nei indėlių, o Ž.Šilgalio iniciatyvą vadino viešųjų ryšių akcija, kurioje nenorintis dalyvauti.

„Aš pagalvojau, kodėl turėčiau Ž.Šilgaliui duoti sutikimą? Jei to sutikimų prašytų kas nors kitas, aš gal svarstyčiau, bet kai iš to daromas “piaras„, šou, kodėl aš turėčiau tame dalyvauti?“ - BNS sakė parlamentaras.
„Kad nekiltų jokių insinuacijų, aš pats ketinu kreiptis, kad gaučiau pažymą, jog su “Snoru„ jokių sąsajų neturiu, ir, jei jos reikės kokioms rimtoms institucijoms, o ne Ž.Šilgaliui, aš pateiksiu“, - pridūrė Seimo narys.

Pats Ž.Šilgalis sako, kad tokį kelią - rinkti parlamentarų ir ministrų parašus dėl sutikimo pateikti informaciją - pasiūlė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Mat pagal įstatymus, bankams draudžiama tretiesiems asmenims teikti informaciją apie visus indėlininkus.

„Jeigu Seimo narys asmeniškai sutinka (kad tokie duomenys būtų paviešinti - BNS), nebelieka teisinių formalumų“, - aiškino Ž.Šilgalis.

Be to, „tvarkiečiai“ ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo rezoliucijų projektus, kuriais būtų prašoma Lietuvos banko suteikti duomenis apie parlamentarų, jų šeimų narių asmenines lėšas, įmonių indėlius „Snore“.

Liberalcentristas Arūnas Valinskas siūlė į minėtą sąrašą įtraukti ir ministrus, viceministrus, ministerijų kanclerius. Tačiau tam prieštaravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, klausdamas, ką apie padėtį „Snore“ galėjo žinoti, pavyzdžiui, Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai.

Anot Ž.Šilgalio, gavus minėtus duomenis, reikės aiškintis, ar kuris politikas, atsiėmęs pinigus iš „Snoro“, turėjo galimybę pasinaudoti turima tarnybine informacija.
Seimo pirmininkės I.Degutienės teigimu, ši informacija būtina, kad būtų paneigti skleidžiami gandai, jog esą kelios dešimtys parlamentarų iš „Snoro“ atsiėmė savo indėlius.

Duomenų apie parlamentarų indėlius banke „Snoras“ jau prašė Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK), tačiau ji sulaukė Lietuvos banko valdybos pirmininko V.Vasiliausko rašto, kad Seimo EPK prašoma informacija yra konfidenciali. Įstatymai draudžia tretiesiems asmenims atskleisti tokią informaciją ir patariama dėl jos kreiptis į „Snoro“ bankroto administratorių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų