Progresiniai mokesčiai – misija įmanoma Pereiti į pagrindinį turinį

Progresiniai mokesčiai – misija įmanoma

2011-03-30 14:55
Progresiniai mokesčiai – misija įmanoma
Progresiniai mokesčiai – misija įmanoma / Andriaus Deltuvos karikatūra

Trečiadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Progresinių mokesčių perspektyvos Lietuvoje“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vitas Matuzas, Kazimieras Kuzminskas ir Agnė Bilotaitė pasisakė už kreipimąsi į Seimo valdybą, kad ši suburtų darbo grupę ir pavestų jai išanalizuoti visus progresinių mokesčių privalumus ir trūkumus.

Pasak Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Vito Matuzo, Lietuvoje pribrendo laikas pereiti prie progresinių mokesčių. Tačiau norint juos įvesti, reikia nuodugniai išanalizuoti, kokį poveikį nauja mokesčių sistema gali turėti skirtingoms gyventojų grupėms, privačiam verslui ir valstybės biudžetui, rašoma pranešime spaudai.

„Vien darbo užmokesčio progresyvus apmokestinimas esminių permainų neatneštų. Nereikia pamiršti, kad nemaža dalis gyventojų gauna pajamų iš įvairaus turto pardavimo ar nuomos, investavimo veiklos ir daugelio kitų šaltinių. Taigi, reikalingi kompleksiniai sprendimai“, – sakė V. Matuzas.

Parlamentaro teigimu, diegiant progresinių mokesčių sistemą negalima pamiršti ne tik skirtingų socialinių grupių gyventojų, bet ir darbo vietas kuriančių verslo įmonių – galima reforma patirtų fiasko, jeigu šalies ūkis nuo jos smarkiai nukentėtų.

Pasitelkdamas užsienio šalių pavyzdžius, K. Kuzminskas pastebėjo, jog ekonomikos plėtra ir didesnis socialinis teisingumas įvedant progresinius mokesčius nėra nesuderinami dalykai.

„Tą puikiai iliustruoja Skandinavijos valstybės. Net ir esant dideliems progresiniams mokesčiams, šių šalių bankai ir kitos verslo įmonės veikia sėkmingai. O ir jų gyventojai sugebėjo sukaupti nemažai kapitalo, kuris investuojamas čia, Lietuvoje. Reikėtų tikėtis, kad investuotojai nesipriešins tokiems mokesčiams, kurie ilgus metus taikomi jų šalyse“, – kalbėjo K. Kuzminskas.

Svarstydama, kada realiai būtų galima pereiti prie progresinių mokesčių, A. Bilotaitė prisiminė ankstesnius nesėkmingus bandymus juos įvesti: „Aštuonerius metus buvę valdantieji žadėjo įvesti progresinius mokesčius, bet pažado taip ir neįgyvendino. Esu tikra, kad mums tiek laiko neprireiks, nors tai didžiulis darbas. Tą suprasdami inicijuosime frakcijos kreipimąsi į Seimo valdybą, siūlydami suburti atitinkamą darbo grupę. Sulaukus jos išvadų, galutiniai sprendimai neturėtų užtrukti. Ypač jei tam pritars dauguma politinių jėgų Seime“, – įsitikinusi A. Bilotaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra