Nacionalinis susitarimas šių metų pabaigoje nustos galiojęs. Ar jis bus atnaujintas, priklausys nuo valdžios veiksmų, nes socialiniai partneriai nelinkę būti vien formaliais jo dalyviais.
Pasak Lietuvos verslo konfederacijos "ICC Lietuva" prezidento Valdo Sutkaus, iki šiol pavyko įgyvendinti toli gražu ne visus iškeltus nacionalinio susitarimo tikslus.
"Pagrindinis jos (Vyriausybės - BNS) įsipareigojimas buvo nebedidinti esamų ir neįvesti naujų mokesčių. Jo buvo laikomasi, ir tai jau nemažai. Bet kiti dalykai sekėsi ne taip gerai. Pavyzdžiui, įsipareigota 30 procentų sumažinti administracinę naštą verslui. Tai turėjo daryti vadinamoji Saulėlydžio komisija. Deja, į ją nebuvo įtraukti nei verslo, nei profesinių sąjungų atstovai", - "Lietuvos rytui" sakė V.Sutkus.
Anot jo, susitarimo nesilaikyta ir plečiant atsinaujinančią energetiką, kuriai susitarime jai skirta nemažai vietos, tačiau programa nepajudėjo iš mirties taško. Dabar Atsinaujinančios energetikos įstatymas įstrigęs Seime.
V.Sutkaus teigimu, į susitarimą reikia įtraukti ne tik premjerą, bet ir ministerijas bei valdančiąją koaliciją sudarančių partijų vadovus.
"Pastarųjų parašų reikia, kad verslo sąlygas gerinantys teisės aktai nestrigtų Seime. Norėdami apžvelgti dar galiojančio susitarimo vykdymą, siekiame susitikti su svarbiausių ministerijų vadovais. Norime išsiaiškinti, kodėl nevyksta vieni ar kiti procesai, kas juos stabdo, galbūt reikia ir mūsų, verslo atstovų, pagalbos ar patarimų. Jeigu matysime, kad ministerijos nori įsitraukti į šį procesą, tuomet tikrai bus galima žvelgti į priekį. Jei to nebus, naujas Nacionalinis susitarimas gali virsti vien propagandinio pobūdžio dokumentu", - sakė "ICC Lietuvos" vadovas.
Jo nuomone, priešingu atveju nacionalinis susitarimas virs tik deklaracijų rinkiniu.
Naujausi komentarai