1
Drabužių kolekcijos „AXY Origin“
LIETUVA
Diz. Dora Adomavičiūtė, Agnė Pučkoriutė
www.axyorigin.com
Atsimenate tuos laikus, kai forsai kovojo su banglais? Vyriškos mados prekės ženklas AXY tai tikrai atsimena. Pernai ženklo kūrėjos iššovė minimalistinių drabužių kolekciją, inspiruotą Panevėžio forsų stiliaus su pavojingai atrodančiu ir siemkes gliaudančiu skustagalviu, o šiemet sugrįžo su naujom paniatkėm – iš garažo išlindusiais šiuolaikiniais banglais – grupe „Frank Fitts“. Tepaluota kolekcija – batika išmarginti drabužiai, fotosesija buitiake, bet su euroremontu, šalia rajono daugiabučio, bet ne chruščiovkės, o tokio, kuris primena Italiją su išraiškingomis kaimynkomis iš balkono.
2
Knygos konceptas „Zeko stigma“
LIETUVA
Diz. Zigmas Martinionis
www.behance.net/Zi90
Ant stalo guli zekų, t.y. kalinių, vizualinė antologija. Knygos konceptas bloškia visą kalėjimo subkultūrą ir jos stigmas tiesiai į akis. Zekų hierarchija, pradedant autoritetais – vierchais, bachūrais ir baigiant žemiausia nuteistųjų kasta: dūchais, ožiais ir gaidžiais. Istorijos yra autentiškos, kiekviena jų prasideda žargono fraze arba pavieniu žodžiu ir baigiasi iliustracija. 3,6 kv. m – tai numatyta laisva erdvė vienam asmeniui penitencinėje įstaigoje. Šis plotas yra ir knygos formatas, proporcingai sumažintas masteliu 1:10. O kam įdomu, viduje dar ras ir kalėjimo pusryčių, pietų ir vakarienės meniu.
3
Ethel Vaughn x Egyboy kolekcija „Gangs of St. Tropez“
VOKIETIJA / LIETUVA
Diz. Katrin Diedrich, Egidijus Praspaliauskas
www.ethelvaughn.com, www.egy-boy.com
Praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio gansteriai Sen Tropeze, kilę iš Vilniaus ir Hamburgo dizainerių koloboracijos! Dizainerė Katrin Diedrich įkvėpimo semiasi iš gatvių ir jose besibastančių šaikų bei paskutiniųjų postsovietinių dešimtmečių. Prieš dvejus metus ji ir lietuvis Egyboy susimetė tam, kad sukurtų bendrą kolekciją. Siaubingos anų laikų šukuosenos, petukai, lenarus primenančios kelnės ir išeiginiai treningai – „St. Tropez“ kolekcijos esmė. Beje, treningą „$$$“ nešiojo net pati reperė Yolandi Visser iš kultinės grupės „Die Antwoord“. Čia trūksta tik legendinių frazių „rap is cool“, „rave“, kurias kadaise rašinėjome ant sienų ir ant asfalto.
4
Praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio baras „Pienas ne vienas“
LIETUVA
Diz. Erikas Mališauskas, Gintarė Pečkytė
FB: Pienas ne vienas
Mendelejevo lentelę papildė dar vienas, žmogaus organizmui būtinas elementas – Sp. Sausų pusryčių baras, apipiltas pienu ir praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio ritmu. Vieta, kur galėtum susitikti Mičą Bakenoną, Sisi Kepvelą iš „Santa Barbaros“ ar pusę „Beverli Hilso 90210“, tiesa, tik per teliką. Tavęs čia laukia sega, noškė, tetris ir, aišku, rytiniai skrandžio džiaugsmai: legendiniai kelogsai ir 30 rūšių kitų dribsnių, užpiltų pienu ir paauglystės džiaugsmais. Tau nereikės auksinio bilieto, kad galėtum kopti į grietinėlės kalną, miegoti ant šokoladinės pagalvės, laimėti vaivorykštės spalvos aukso puodus, po kurių visi taps milijonieriais.
5
Drabužių kolekcijos „Gods From The Block“
LIETUVA
Diz. Marius Bieliauskas
www.pandowear.com
Pastaraisiais metais marozą savyje pažadino ir vyriškos mados ženklas PANDO. Jų ekskursijos į praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio Klaipėdos kiemus, Šeškinės turgų ir Pašilaičius baigėsi jau antra iš eilės fotosesija tarp sovietinių blokinių namų ir kioskų su sena kiemo chebra: kietais bachūrais ir panom, krūtais džinsais ir naglomis pričioskėmis, postsovietine estetika ir Rytų Europos prieskoniais. Kažkur iš magnetofono taip ir girdisi senas gabalas „Kiemas… Čia yra mano kiemas“, trūksta tik kolos su brendžiuku prie laiptinės.
6
Daiktai su charakteriu „Oldskūl“
LIETUVA
www.olschool.lt
Jei oldskūlas, vintažas ir saldus kičas limpa prie tavo širdies raumens, žinok, čia yra tikros deficitinės sovietinės ir importinės prekės. Tarybinis žaidimas „Elektronika IM Žvejys“, telefonas „United Colors of Benetton“, „polka dots“ stiliaus Kėdainiuose pagaminti birių produktų indai, sėkmę nešantis katinas „Maneki-neko“ iš Japonijos, kartoninis paveikslas „Kombainas“, dailios plastikinės sietkos pirkiniams, fotoaparatai „Polaroid“, „Minox“, „Zenit“ ir kitokia sovietmečio romantika. Anuomet spekuliantai baracholkėse (tokios sspecfinės turgavietės), būtų prakalę viską už dvigubai.
Naujas žurnalo "370" numeris jau pakeliui! Ieškokite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Utenoje, Tauragėje, Druskininkuose ir Marijampolėje - baruose, kavinėse, universitetuose, įvairiose kultūrinėse erdvėse.
Naujausi komentarai