1. Plaukus šalinti vėlyvą rudenį ar žiemą
„Daugelis mano, kad žiemą plaukelių šalinimo procedūros gali palaukti, o atšilus orams, pavasarį, vasarą depiliacijos kabinetai būna sausakimši. Visi tada nori greito rezultato, tačiau tam, kad jis džiugintų, reikia laiko. Kad nepageidaujami plaukai negadintų nuotaikos vasarą, reikia maždaug penkių procedūrų ciklo. Procedūros yra atliekamos kas 4 ar 6 savaites, tad paplūdimio sezonui geriausia pradėti ruoštis vėlyvą rudenį ar žiemą. Žinoma, ir po pirmojo apsilankymo galima pastebėti rezultatus, tačiau tik po viso kurso matyti akivaizdūs pokyčiai, o po trijų procedūrų pašalinama net iki 70 proc. plaukų folikulų“, – sako A. Kajutytė.
Reikiamų procedūrų skaičius priklauso nuo genetikos, hormonų pusiausvyros, plaukų ir odos tipo, intervalo tarp procedūrų ir kitų veiksnių. Svarbiausias lazerinės depiliacijos tikslas – sunaikinti už plaukelių augimą atsakingas struktūras, o tai yra ilgalaikis procesas. Specialistė teigia, kad šalinant plaukus ne visi „pasiduos“ iš karto. Taip yra todėl, kad visų plaukai yra skirtingose augimo stadijose. Kelios lazerio sesijos ir yra būtinos tam, kad visi plaukeliai būtų paveiki aktyvaus augimo – anageno – stadijoje. Katageno, tarpinio augimo etape, ir telogeno, ramybės etapo, būsenoje plaukų šalinimo rezultatai gali būti ne tokie geri.
Dermatovenerologė pabrėžia, kad keturias-šešias savaites iki procedūros geriausia vengti saulės ar soliariumo planuojamoje plaukus šalinti vietoje. Be to, dėl pigmento pasikeitimo po procedūros saulės reikia vengti bent savaitę, tad ir tai apsunkina norinčius pašalinti plaukelius. „Po viso procedūrų ciklo jau galima nebesukti galvos dėl depiliacijų, – sako A. Kajutytė, – esant normaliam plaukų augimui lazerines plaukelių šalinimo procedūras užtenka atlikti tik kartą du metus, norint palaikyti rezultatą. Pacientų, kurių plaukų augimas genetiškai intensyvus, tikėtina, kad palaikomosios procedūros reikalingos kasmet, tačiau reikės nedaug sesijų. Bet kokiu atveju, pradėjus depiliacijų lazeriu ciklą anksčiau, vasarą bus ramu ir nereiks skaičiuoti dienų, kuomet negalima lepintis saulės voniomis.“
2. Lazerinė plaukų šalinimo procedūra veikia tik tam tikrą vietą
Vis dar gajus mitas, kad depiliacija lazeriu yra pavojinga sveikatai. Pasak taip manančių, jo poveikis daro neigiamą įtaką visam organizmui, nepaisant to, kad lazeriu depiliuojama tik tam tikra vieta.
Gydytoja tikina, kad toks mąstymas klaidingas. Mat lazeris, pasak A. Kajutytės, veikia tik tą vietą, į kurią yra nukreiptas. „Plaukų šalinimo procedūroje lazerių šviesos blyksniai yra nukreipiami tik į tam tikroje vietoje esančio plauko šaknį ir joje esantį melaniną. Melaninas ir kraujas gerai sugeria šio lazerio skleidžiamų bangų spinduliuotę, todėl plaukas silpnėja, kol folikulas galiausiai visiškai sunyksta. Be to, procedūros metu skatinama kolageno gamyba, tad oda tampa elastingesnė, termiškai paveikiama tik plauko struktūra. Tad neigiamo sistemiško poveikio organizmui bijoti nereikėtų“, – sako dermatovenerologė.
3. Skirtingi prietaisai – skirtingas efektas
Daugeliui atrodo, kad nesvarbu, kokiu lazeriu atliekama plaukų šalinimo procedūra, todėl kartais tuo net nesidomi. A. Kajutytė teigia, kad labai svarbu atkreipti dėmesį ir į techniką, nes skirtingi lazeriai turi ir nevienodą poveikį.
„Šalinant plaukus didžiausią reikšmę turi šviesos ilgis: kuo giliau blyksnis įsiskverbia į odą, tuo didesnė tikimybė greičiau paveikti plauko folikulą. Šiuo metu efektyviausi ir Lietuvoje dažniausiai sutinkami yra dviejų tipų plaukų šalinimo lazeriai – Diodo ir Aleksandrito. Skirtingi klinikiniai tyrimai rodo, kad jų poveikio rezultatai yra labai panašūs. Diodo technologija, tik kiek naujesnė nei Aleksandrito, turi tam tikrų privalumų: šiek tiek kokybiškiau naikina storus tamsius plaukelius. Diodo lazerių bangos ilgis didesnis, todėl jie prasiskverbia giliau, mažesnė tikimybė pažeisti odos paviršių. Giliai patenkantys diodų lazerio šviesos impulsai ne tik naikina plauko folikulą, bet ir stabdo patinimų formavimąsi, kuo dažnai skundžiasi tie, kurie renkasi įprastus plaukelių šalinimo metodus. Trumpesnės bangos ilgio lazeriai, fotoepiliatoriai gali paskatinti laikiną odos paraudimą, raudonų gumbelių, spuogelių atsiradimą. Be to, tokie prietaisai sunkiau veikia šiurkščius, tamsius plaukus bei yra mažiau tinkami tamsesnę odą turintiems žmonėms. Aleksandrito lazeriai šiek tiek geriau paveikia šviesius plonus plaukelius. Bijantiems skausmo rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar naudojama speciali įranga, atšaldanti depiliacijos zoną. Aukštos klasės lazeriuose integruota vėsinimo sistema kontroliuoja temperatūrą automatiniu būdu visą depiliacijos laiką, tai sumažina skausmą procedūros metu. Papildomam nuskausminimui gali būti naudojamas specialus kremas. “, – vardija A. Kajutytė.
Naujausi komentarai