Dažna moteris, norėdama gražių antakių ir blakstienų, jas tepa paprastu, nuo seno liaudyje naudojamu ricinų aliejumi. Specialūs antakių ir blakstienų augimą bei tankumą skatinantys serumai dažniausiai būna papildyti biotinu, keramidais, hialurono rūgštimi bei natūraliais aliejais.
Specialistai pataria ypač atkreipti dėmesį į šepetėlį, kuriuo tepama priemonė. Jis turėtų būti specialus, skirtas būtent tik toms veido dalims, kadangi tepant tiesiog pirštais priemonė gali patekti į akis. Nepatariama tepti ir pagaliuku su vata – priemonė labiau įsigers į pastarąją, o ne į antakius ar blakstienas.
Toms, kas pirmenybę teikia priauginamoms blakstienoms, patariama skirti nemažai dėmesio higienai – kasdien jas šukuoti specialiu šepetėliu ir valyti specialia priemone, skirta akių zonai.
Negalinčios pasigirti vešliais antakiais į pagalbą turėtų pasitelkti antakių formavimo priemones – šešėlius, tušus, gelius, pieštukus, kartu komplektuojamas antakių formeles-trafaretus, specialiai antakiams piešti skirtus šepetėlius.
Antakių ir blakstienų grožio bei mikropigmentacijos ekspertė Emerita Norkeliūnė kasdien savo darbe susiduria su moterimis, kurios nori turėti gražius antakius ir blakstienas.
"Didžiausias antakių draugas ir priešas vienu metu gali būti pincetas. Visų pirma, pešioti antakius pačioms moterims, kurios nėra to įpratusios daryti – nepatariu. Kadangi išpešus plauką kartu su plauko svogūnėliu, jis gali ir neataugti. O tai gali negrįžtamai padaryti įtaką antakių formai. Žinoma, koreguoti nepageidaujamus plaukelius galima, tačiau reikia žinoti kaip. Patarčiau rinktis profesionalą", – sako grožio specialistė.
Kai išraunamas plauko svogūnėlis, nepadės ir jokie serumai. Serumas gali būti pagalbinė priemonė, norint suaktyvinti ir pagreitinti plauko augimą: "O su blakstienomis visai kitaip – blakstienų serumas gali padėti netgi užaugti naujoms blakstienoms."
E.Norkeliūnė pastebi: vešlūs, platūs antakiai tinka ne kiekvienai, dėl to pasirenkant tiek formą, tiek spalvą, svarbu atsižvelgti į veido bruožus, plaukų spalvą, kirpimą.
Šviesiaplaukės lietuvės negali pasidžiaugti ryškiais antakiais, todėl juos ryškina įvairiomis priemonėmis – šešėliais, antakių pieštukais, o kitos išmėgina ilgalaikio dažymo paslaugas. "Tiek dažantis ilgalaikiais dažais namie, tiek pas profesionalą, patarčiau rinktis kuo natūralesnius dažus, kurie maišomi su vandeniu, o ne su peroksidu. Jie kur kas mažiau kenkia plaukui ir odai", – teigia pašnekovė.
E.Norkeliūnė taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad ilgalaikis antakių makiažas riebią odą turinčioms moterims laikosi trumpiau nei turinčioms sausą. Pastarosios ryškiais antakiais gali džiaugtis nuo vienų iki trejų metų, o riebią odą turinčiosios – iki metų.
Naujausi komentarai