Pereiti į pagrindinį turinį

Hialuronas – ne tik gerai išvaizdai, bet ir sveikatai

2017-05-19 06:44

Sparčiai išpopuliarėjusi jauninančioms grožio procedūroms naudojama hialurono rūgštis gali puikiai pasitarnauti ne tik estetiniais, bet ir gydomaisiais tikslais.

„Shutterstock“ nuotr.

Hialuronas nelygu botoksas

Hialurono rūgštis, arba gliukozamino glikanas, – natūraliai žmogaus organizme esanti medžiaga. „Jos kiekvienas turime pakankamai daug. Ši medžiaga labai svarbi kolageno skaidulų tinklui formuotis. Viena hialurono rūgšties molekulė pritraukia per šimtą molekulių vandens, todėl hialuronas gyvybiškai svarbus tiek odos, tiek sąnarių, tiek akies obuolio bei kitų organų ir audinių struktūroms“, – aiškino gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.

Todėl neatsitiktinai hialuronas sėkmingai „įdarbinamas“ tiek gydymo, tiek estetikos tikslais. Tačiau specialistė pabrėžė, kad jis neturėtų būti vertinamas siaurai dedant lygybės ženklą botulino procedūroms, kurios paprastai asocijuojamos ir su „išpūstais“, išdarkytais veidais.

Hialuronas gali būti ir leidžiamas į sąnarius esant susidėvėjusiai kremzlei. Be to, tokios injekcijos plačiai naudojamos ginekologijoje – gydant šlapimo nelaikymą, varginant makšties sausumui.

„Haliurono ir botulino injekcijas sieja tik adata. Be abejo, neprofesionaliose rankose ir haliuronas gali tapti vulgarumo sinonimu – negali su švirkštais dirbti bet kas, nusprendęs save vadinti estetikos specialistu. Tą gali daryti tik gydytojas. Dar viena problema – rinka užpildyta nesaugiais hialiurono užpildo padirbiniais, kurių galima turguje įsigyti dešimt kartų pigiau nei medicinos įstaigoje. Todėl tik į geras rankas patekęs kokybiškas, sertifikuotas produktas bus sveikatos, jaunystės, geros išvaizdos šaltinis“, – pastebėjo gydytoja.

„Viena hialurono rūgšties molekulė pritraukia per šimtą molekulių vandens, todėl hialuronas gyvybiškai svarbus tiek odos, tiek sąnarių, tiek akies obuolio bei kitų organų ir audinių struktūroms“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė A. Dumbliauskienė.

Naudojamas skirtingo skystumo

Kažkada gamintas iš gyvulinės kilmės produktų šiandien hialuronas paprastai sintetinant iš bakterijų išgaunamas dirbtiniu būdu. „Tokiu būdu gaunama skirtingos konsistencijos medžiaga – skystas, vidutinio klampumo arba labai tirštas hialuronas. Jo forma priklauso nuo procedūrų pobūdžio“, – pasakojo A. Dumbliauskienė.

Kalbėdama apie šios medžiagos panaudojimą grožio procedūroms gydytoja pastebėjo, kad haliurono injekcijos padeda tiek bendrai pagerinti odos išvaizdą, tiek spręsti lokalias problemas.

Skystesnės konsistencijos hialuronas dažniausiai kaip „koktelio“ sudedamoji dalis naudojamas mezoterapijos injekcijoms. Tuomet smulkūs dūriai gali būti atliekamai visose norimose kūno srityse – veikiant veido, galvos odą ar kt. „Šiek tiek klampesnis hialuronas gali būti pasitelkiamas atliekant biorevitalizacijas. Šių procedūrų metu smulkios injekcijos atliekamos į visą norimą paveikti paakių, kaklo, rankų ar dekoltė sritį, taikoma veido liftingui“, – aiškino dermatovenerologė.

Hialuronas dažniausiai naudojamas ir gilesnėms injekcijoms – vadinamiesiems užpildams. Tuomet dar klampesnė jo forma leidžiama konkrečiai į probleminę vietą, pavyzdžiui, raukšlei koreguoti arba skruosto ovalui patobulinti.

„Dažnai moteris nori išraiškingesnio ovalo arba jaunatviškesnių skruostų. Tuomet hialuronas lokaliai suleidžiamas ant skruostikaulių. Taip pat jis naudojamas veido kontūrui sukurti arba lūpoms paputlinti“, – pridūrė A. Dumbliauskienė.

Injekcijos – vietoj peilio

Gydytojos pastebėjimu, haliurono injekcijos – gana dažnai ne tik estetikos tikslais, bet ir medicinoje taikomas gydymo metodas. „Jis gali būti ir leidžiamas į sąnarius esant susidėvėjusiai kremzlei. Be to, tokios injekcijos plačiai naudojamos ginekologijoje – gydant šlapimo nelaikymą, varginant makšties sausumui“, – kalbėjo pašnekovė.

Specialistė pridūrė, kad populiarėja dar vienas hialurono panaudojimo būdas, kuriam net gali užleisti vietą plastinės operacijos.  „Esama specialistų, kurie hialuriono injekcijomis gali koreguoti nosies formą – jos kuprelę, nusileidimą, pertvaros defektą. Tą įmanoma padaryti hialurono užpildu“, – neišsemiamas šios medžiagos panaudojimo galimybes akcentavo gydytoja.

Reikia palaikomųjų procedūrų

Kiek ilgai džiugins estetinis rezultatas, priklauso nuo preparato klampumo ir procedūros tipo. „Jei kalbame apie kontūravimą, haliurionas išlieka gana ilgai – daugiau nei metus. Jeigu atliekamos procedūros su skystesniu hialiuronu – mezoterapija, biorevitalizacija, pakankamam medžiagos kiekiui sukaupti ir norimam efektui pasiekti prireikia ne vienos procedūros. Be to, reikalingos ir palaikomosios injekcijos“, – kalbėjo gydytoja.

Jokių apribojimų, kada galima atlikti hialiurono injekcijas, nėra. Tačiau kaip ir po bet kokios intervencijos į odą gydytoja rekomendavo privengti tiesioginės saulės spindulių, nes dūrio vietoje gali atsirasti mėlynių, pigmentinių dėmių.


Verta žinoti

Pastebėta, jog hialurono žmogaus organizme pradeda reguliariai mažėti sulaukus dvidešimties, todėl oda praranda elastingumą, joje ima rastis smulkių raukšlelių.

Jei vargina negyvybinga, sausėjanti, papilkėjusi oda, rekomenduojamos smulkios ir gausios haliurono rūgšties injekcijos. Į konkrečią probleminę vietą leidžiamas klampesnės konsistencijos hialuronas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų