Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip vasarą apsaugoti plaukus?

2024-07-07 12:00
DMN inf.

Plaukų išsausėjimas vasarą yra pagrindinė problema tiems, kurie puoselėja jų grožį. Saulė, sūrus jūros vanduo, chloruotas baseinų vanduo – visi šie faktoriai gali turėti įtakos, kad jūsų plaukai praras purumą ir patrauklumą. Todėl šiltuoju sezonu jiems derėtų skirti papildomo dėmesio.

 Būtina: jei norite išsaugoti sveikus ir gražius plaukus, karštomis dienomis nepamirškite dėvėti kepuraitės ar skrybėlaitės.
Būtina: jei norite išsaugoti sveikus ir gražius plaukus, karštomis dienomis nepamirškite dėvėti kepuraitės ar skrybėlaitės. / freepik.com nuotr.

Praranda drėgmę

„Plaukų išsausėjimą galima pajusti liečiant. Drėgmę praradę plaukai būna ne tokie švelnūs, sunkiai išsišukuoja, veliasi, gali netgi slinkti, lūžinėti. Toks plaukų grožio netekimas tikriausiai yra pagrindinė problema, su kuria susiduriame vasarą“, – teigia vaistininkė Ramunė Uosienė.

Tam pritaria ir Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė Giedrė Šaltmerė. Ji sako, kad ultravioletiniai (UV) spinduliai gali itin pažeisti plaukus.

„Saulės ekspozicija pavojinga plaukams. Dėl UV spindulių poveikio pažeidžiamas plaukuose esantis apsauginis lipidinis sluoksnis,  susilpnėja jungtys tarp plauką sudarančių baltymų, todėl plaukai tampa sausi, veliasi, dažniau lūžinėja plaukų galiukai“, – antrina dermatovenerologė.

Pasak jos, vasaros sezono pabaigoje, rugpjūčio gale arba rugsėjo pradžioje, tinkamai neprižiūrimi plaukai gali pradėti slinkti.

Riebalinių liaukų veikla aktyvesnė todėl, kad organizmas siekia apsaugoti plaukus nuo neigiamo karščio ir UV spindulių poveikio.

Geriausia apsauga – kepuraitės

Specialistės plaukų apsaugai rekomenduoja dėvėti galvos apdangalus: kepuraites, skrybėlaites ar skepetaites.

„Pati dažniausia klaida – sprendimas nedėvėti jokio galvos odą ir plaukus apsaugančio aksesuaro: skrybėlaitės ar kepuraitės, arba dėvėti vadinamąją kiaurą skrybėlę. Jei jau nusprendėte rūpintis savo plaukais, rekomenduočiau rinktis galvos apdangalus, pagamintus iš tankaus audimo audinio, arba aksesuarus, turinčius UPF (ultravioletinių spindulių apsaugos faktoriaus) filtrą“, – aiškina dermatovenerologė.

Reikia papildomų priemonių

Vis dėlto galvos apdangalas – ne vienintelė apsaugos priemonė. Anot eksperčių, egzistuoja nemažai specialiųjų apsaugos priemonių plaukams, kuriomis galima apipurkšti galvą. Kai kurios iš jų yra su SPF filtrais, be to, jas galima pasirinkti įvairios konsistencijos: nuo kreminių iki aliejinių.

„Jei jaučiama, kad plaukai labiau šiaušiasi, prarado gyvybingumą, atitinkamai pagal plaukų būklę vertėtų pasirinkti plaukus puoselėjantį šampūną, kondicionierių, kaukę ir kitas priemones“, – tikina vaistininkė.

R. Uosienė taip pat pažymi, kad vasarą nevertėtų nerimauti, jog plaukai stipriau riebaluojasi nei šaltuoju metų periodu. Riebalinių liaukų veikla aktyvesnė todėl, kad organizmas siekia apsaugoti plaukus nuo neigiamo karščio ir UV spindulių poveikio, o prakaito liaukos aktyvėja, kad atvėsintų organizmą, taigi tai tėra organizmo reakcija į pasikeitusias oro sąlygas.

Svarbi ir mityba

Specialistės taip pat pažymi, kad plaukų sveikatai itin didelę įtaką daro mityba, kurios didžiąją dalį vasarą turėtų sudaryti įvairiausi vaisiai ir daržovės.

„Itin rekomenduočiau rinktis mūsų sezoninius vaisius ir daržoves. Jie visi tinka, tačiau turi būti kuo skirtingesnių spalvų. Be to, vertėtų atkreipti dėmesį, ar kasdien išgeriama pakankamai vandens, – žmogui jo per dieną reikėtų suvartoti apie 2–3 l. Taip pat vasarą vartokite daugiau elektrolitų, nes prakaituojant iš organizmo pašalinamas magnis, kalis, natris“, – teigia vaistininkė R. Uosienė.

Ji rekomenduoja vartoti mažiau saldumynų, saldžių gėrimų ir pirmenybę teikti produktams, kuriuose yra cinko, vitamino B12, vitamino D.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų