Ypač, kai prie vonios kambario nusidriekia šeimyniškių eilė. Ir vis dėlto: kada geriausias metas praustis? O gal atsakymas į šį klausimą priklauso nuo žmogaus tipo – vieversiams paprasčiau maudytis rytais, pelėdoms – vakarais? Tačiau vakare išsimaudžius, miegoti daug jaukiau – ir švariau. Kita vertus, pernakt suprakaituojame, o ir ryte atsigaivinant po dušu gali kilti viena kita kūrybinga idėja.
Vokietijos dienraštis "Die Welt" linkęs patarti praustis rytais. Priešingai nei tikisi pelėdos, išsimaudžius vakare, jų guolis higienos požiūriu nebus idealiai švarus: mes prakaituojame, ryte ant kūno ir patalynės būna gausu bakterijų.
Priešingai nei tikisi pelėdos, išsimaudžius vakare, jų guolis higienos požiūriu nebus idealiai švarus: mes prakaituojame, ryte ant kūno ir patalynės būna gausu bakterijų.
Vis dėlto, jei jau prausiamasi ryte, svarbu pasirinkti tinkamą vandens temperatūrą. Per karštas vanduo pakelia kūno temperatūrą, tačiau ilgai delsti neturime laiko, greitai atvėstame ir šis temperatūros šuolis kelia nuovargį.
Tai, beje, svarbu žinoti pelėdoms, bevelijančioms praustis vakare: geriausia praustis likus vienai-dviem valandoms iki miego, kad staigiai vėsdamas kūnas lengvai panirtų į miegą. Be to, šiltas dušas atpalaiduoja raumenis, sykiu su dienos prakaitu nusiplauname ir stresą. Tiesa, nereikėtų piktnaudžiauti renkantis vandens stovės stiprumą ir temperatūrą: geriausia po dušu stovėti ne ilgiau 10 minučių, antraip oda ims sausėti.
Jei nepasirenkame tarp ryto ir vakaro ir nusprendžiame praustis dukart, reikėtų neperlenkti lazdos: abiems atvejais prauskitės trumpai, o rinkdamiesi dušo želė, atkreipkite dėmesį į jos sudėtį – tausokite savo odos riebalinį sluoksnį ir, žinoma, aplinką.
Naujausi komentarai