Pereiti į pagrindinį turinį

Amūrinė leopardė leidosi į amžinąją medžioklę

2024-12-04 10:35
Parengta pagal „AP News“

Kalifornijoje Palmių dykumos zoologijos sode nugaišo 21 metų amūrinė leopardė Zoja, kuri čia praleido daugiau nei dešimtmetį. Zoja buvo viena seniausių nelaisvėje gyvenusių leopardžių. Amūriniai leopardai kilę iš Rytų Rusijos ir Šiaurės Kinijos kalnų, prisitaikę prie šalto klimato, nes turi storą ir šviesesnį kailį nei kitų rūšių leopardai, kad galėtų slėptis sniege.

Amūrinė leopardė leidosi į amžinąją medžioklę
Amūrinė leopardė leidosi į amžinąją medžioklę

Leopardės Zojos gyvenimo trukmė buvo ilgesnė nei laukinėje gamtoje gyvenančių amūrinių leopardų (10–15 metų) ir nelaisvėje laikomų leopardų (15–20 metų).

1996 m. Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga amūrinius leopardus priskyrė kritiškai nykstančių rūšių kategorijai.

Pasak organizacijos „Wild Cats Conservation Alliance“, XX a. septintajame dešimtmetyje jų populiacija laukinėje gamtoje sumažėjo iki vos 30, todėl jos yra vienos iš labiausiai nykstančių didžiųjų kačių pasaulyje.

Pastaraisiais metais jų populiacija šiek tiek atsigavo ir šiuo metu jų yra apie 100.

Zoologijos sodo darbuotojai pasakojo, kad net ir būdama garbaus amžiaus ir sumažėjus jos inkstų funkcijai, Zoja išliko žvali ir sportiška.

Jai patiko būti aukštai, iš kur ji galėdavo stebėti paukščius, kitus žvėrelius bei sodo lankytojus, taip pat rytais gulėti ant uolos su vaizdu į tvenkinį.

Pasaulio laukinės gamtos fondo duomenimis, dedamos pastangos sustabdyti amūrinių leopardų naikinimą, apsaugoti jų natūralią buveinę ir padidinti elnių bei šernų populiaciją.

Daugiau kaip 200 amūrinių leopardų gyvena 94 įvairiuose pasaulio zoologijos soduose, tarp jų San Diego, Santa Barbaros ir Minesotos.

Praėjusiais metais San Diego zoologijos sode gimė du leopardų jaunikliai – tai jau trečioji jų vada čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra