Balkone – ir žiedai, ir daržovės Pereiti į pagrindinį turinį

Balkone – ir žiedai, ir daržovės

2016-04-01 15:50
Balkone – ir žiedai, ir daržovės
Balkone – ir žiedai, ir daržovės / Tomo Raginos nuotr.

Daugelį metų su "Kauno diena" bendradarbiavusi Nijolė Michelkevičienė yra teikusi daugybę naudingų patarimų gėlių augintojams. Štai pluoštelis šios buvusios gėlininkės patarimų. Jie pravers besirūpinantiesiems balkono puošmenomis, kurios teikia malonumą jų šeimininkams ir gražina pastatus.

Iki šiol įprasta gėles balkonuose sodinti į specialius lovelius, krepšelius, kitas originalias talpyklas. Svarbu, kad jie būtų gerai pritvirtinti prie balkono tvorelės, dugne būtų skylutės vandeniui nutekėti. Svarbu neužpildyti talpyklų žemėmis iki viršaus – reikėtų palikti 3 cm.

Labai gražiai pavasarį balkone atrodys iš krepšelių svyrančios fuksijos, surfinijos, vaškuolės, kvapieji žirneliai, raudonžiedės pupelės, didžiosios nasturtės, kobėjos lipikės ar svyrančiosios pelargonijos. Prieš pirkdamos gėles balkonui padabinti, pagalvokime, ar tam netiktų dalis kambariuose augančių gėlių? Juk agavos, fuksijos, pelargonijos, mirtos, žemaūgės rožės, sansevjeros, klivijos, smidrai, gebenės ir panašios gėlės gali vasaroti balkone ir, tinkamai sugrupuotos, puošti jo erdvę.

Įstiklintuose balkonuose labai anksti pražysta snieguolės, tulpės, narcizai, kuriems nužydėjus, jų vieton galima sodinti našlaites, saulutes, neužmirštuoles, o po jų – gumbines begonijas, tagetes, žemaūgius ratilius, verbenas, lobularijas, žydrūnius, gvaizdūnes, kininius gvazdikus, pilkąsias laukonijas.

Pusiau saulėtame balkone gerai augs gvaizdūnės, medetkos, puošniosios begonijos, nasturtės, žioveniai, pelargonijos, nemezijos, lobularijos, pelėžirniai, raudonžiedės pupelės. Jei jūsų balkonas šiaurinėje namo pusėje – nenusiminkite. Jame tikrai augs ir žydės fuksijos, gumbinės begonijos, tagetės, nasturtės ir kt.

Suprantama, balkono grožis priklausys nuo šeimininkės gebėjimo derinti kelių rūšių gėles ir jų spalvas, jei rinksitės kelių rūšių gėles: vienas – pagrindines, kitas – užpildančias tarp jų tarpelius.

Pavyzdžiui, saulėtoje pusėje augančių pelargonijų žiedų spalvas galima derinti su tarpus tarp pelargonijų užpildančiais šlamučiais, lobelijomis, lakišiais, o pavėsingoje vietoje – gumbinių ir svyrančiųjų begonijų, fuksijų, sprigių žiedų spalvas derinant su šlamučiais, taškuonėmis (bakopomis), batatiniais sukučiais (ipomėjomis), dichondromis.

Neturintieji balkonų gėles gali auginti ant palangių ar po jomis iš lauko pusės pritvirtintuose loveliuose ar kabančiuose krepšeliuose. Beje, praktiškos šeimininkės įsigudrina balkonuose auginti ne tik gėles, bet ir daržoves. Originaliai gėlių kompozicijoje atrodys atramą apsivijęs agurkėlis ar raudonų pomidorų kekė (sėkime tik savidulkes daržoves, nes jas apdulkinantys vabzdžiai gali šių aukštybėse augančių daržovių ir nerasti), laiškiniai svogūnai, narcizlapiai česnakai, prieskoninės daržovės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra