Jie ves kopos šlaitu apžvalgos aikštelės link, nuo medinio tako atsivers puikios kraštovaizdžio panoramos. Tai jau ketvirta laiptų į Parnidžio kopą vieta.
Parnidžio kraštovaizdžio draustinis pasižymi estetiškai vertingu kraštovaizdžiu, kuriame išryškėja šiaurinėje dalyje kalnapušėmis apželdintas, pietinėje – pustomas smėlio kopagūbris. Tai vienintelė vieta nacionaliniame parke, kur iki šiol išlikusi pustomų kopų grandinė, todėl, projektuojant naujuosius laiptus, siekta maksimaliai prisiderinti prie dabartinio kopos reljefo toje vietoje, kur smėlio pustymo rizika mažiausia.
Lankytojai naujojo tako panoramomis galės grožėtis net keturiose regyklose. Kad naujoji infrastruktūra – laiptai, regyklos, takai – kuo ilgiau tarnautų, jų statybai buvo naudojama maumedžio mediena.
Nuo Neringos sporto mokyklos iki Parnidžio kopos viršūnėje esančio Saulės laikrodžio besidriekiančio tako poilsio salelėse įrengti 22 naujų įvairių formų suoliukai, meninis-interakcinis „Supilk kopą“ akcentas, Parnidžio draustinio riboženkliai ir šeši informaciniai stendai apie kraštovaizdžio išskirtinumą ir istoriją.
Beveik tris dešimtmečius tarnavę senieji į Parnidžio kopą vedę laiptai jau yra užtverti ir netrukus bus išmontuoti.
Parnidžio kopa – pustoma smėlio kopa Nidoje. Į šiaurę nuo kopos stūkso Urbo kalnas, į pietus – tarpkopinė raguva, vadinamasis Tylos, arba Mirties, slėnis. Rytuose kopos šlaitai remiasi į Kuršių marias.
Pietinė kopos dalis apželdinta kalnų pušimis. Parnidžio kopa įeina į baltųjų kopų masyvą. Šios kopos taip vadinamos dėl šviesų atspalvį smėlynams suteikiančio kvarco. Manoma, kad Parnidžio kopos pavadinimas kilęs nuo frazės „perėjusi per Nidą“.
Parnidžio kopos pažintinio tako įrengimas finansuojamas iš ES fondų investicijų programos.
Naujausi komentarai