Pereiti į pagrindinį turinį

JAV zoologijos sode koronavirusu užsikrėtė gorilos

2021-01-12 07:50

San Diege veikiančiame zoologijos sode kelioms goriloms buvo nustatyta pandeminio koronaviruso infekcija, pirmadienį pranešė pareigūnai.

JAV zoologijos sode koronavirusu užsikrėtė gorilos
JAV zoologijos sode koronavirusu užsikrėtė gorilos / Scanpix nuotr.

Tikėtina, kad incidentas Kalifornijoje veikiančiame komplekse „San Diego Zoo Safari Park“ yra pirmasis žinomas primatų užsikrėtimo šiuo patogenu atvejis Jungtinėse Valstijose ir galbūt pasaulyje.

Zoologijos sodo vykdomoji direktorė Lisa Peterson naujienų agentūrai AP sakė, kad virusu užsikrėtė aštuonios kartu laikomos gorilos, o dar kelios pastebėtos kosinčios.

Žmogbeždžionės galimai užsikrėtė nuo vieno iš prižiūrėtojų, kuriam tai pat buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, bet nepasireiškė jokių ligos simptomų. Kaip pranešama, šis darbuotojas laikėsi nurodymo dirbant prie gorilų visuomet dėvėti apsauginę kaukę.

„San Diego Zoo Safari Park“ nuo gruodžio 6-osios buvo uždarytas lankytojams, Kalifornijoje įsigaliojus griežtesnėms karantino priemonėms, turinčioms sulėtinti koronaviruso plitimą.

Parko gorilas atidžiai stebi veterinarai. Pasak L. Peterson, gyvūnai bent jau kol kas liks savo aptvare į šiaurę nuo San Diego esančiame komplekse. Goriloms duodama vitaminų, skysčių ir maisto, bet jokio specifinio gydymo nesiimama.

„Neskaitant tam tikro paburkimo ir kosulio, gorilos jaučiasi gerai“, – pažymėjo L. Peterson.

Anksčiau užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų buvo nustatyta kitų rūšių laukiniams gyvūnams, įskaitant audines ir tigrus, bet tarp didžiųjų žmogbeždžionių tokių incidentų iki šiol nepasitaikydavo. Kol kas nežinoma, ar goriloms gali išsivystyti smarki reakcija į patogeną.

Laukinių gyvūnų specialistai ne kartą reiškė nuogąstavimus, kad per pastaruosius metus pasaulyje išplitęs naujasis koronavirusas gali sukelti pavojų laisvėje nykstančioms goriloms, kurių genomas 98,4 proc. sutampa su žmonių.

San Diego safario parke užsikrėtė žemumų gorilos, kurių populiacija per pastaruosius du dešimtmečius sumažėjo daugiau kaip 60 proc. – daugiausiai dėl brakonieriavimo, ligų ir buveinių nykimo, nurodo Pasaulio gamtos fondas (WWF).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų