Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip saugoti sparnuočius nuo paukščių gripo?

2015-02-24 08:36
DMN inf.
Kaip saugoti sparnuočius nuo paukščių gripo?
Kaip saugoti sparnuočius nuo paukščių gripo? / Š. Mažeikos /BFL nuotr.

Europos ir Azijos šalyse nustatomi vis nauji paukščių gripo atvejai. Olandijoje šiemet užregistruoti jau 5 atvejai, Vokietijoje – 4, Anglijoje – 1, Bulgarijoje – 1 ir Italijoje – 1. O Kanadoje paukščių gripas buvo diagnozuotas žmogui, grįžusiam iš kelionės po Kiniją. Tad artėjant pavasarinei sparnuočių migracijai labai svarbu imtis atsargumo priemonių.

„Pasaulyje plintantis paukščių gripas kelia nemažą riziką ir Lietuvos sparnuočiams, ypač pavasarį, kai paukščiai grįžta iš egzotiškų kraštų, kur žiemojo. Mūsų šalyje parengta efektyvi naminių ir laukinių paukščių pavojingų ligų kontrolės strategija. Praėjusiais metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute dėl paukščių gripo ištirti 945 paukščių mėginiai. Visais ištirtais atvejais ligų požymių (teigiamų atvejų) nebuvo nustatyta. Vis dėlto budrumo prarasti negalime. Kad situacija rimta, patvirtina vis dažniau nustatomi šios ligos protrūkiai Europos ūkiuose“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius.

Kaip reikėtų laikyti paukščius, kad jie neužsikrėstų šia mirtina liga?

• Naminius paukščius laikykite uždarose erdvėse. Vištų, ančių, žąsų, kalakutų ir kitų namuose laikomų paukščių, neleiskite į atviras erdves, kuriose jie galėtų turėti kontaktą su laukiniais paukščiais.

• Saugokite pašarus. Labai svarbu saugoti pašarus nuo kontaktų su laukiniais paukščiais ir nenaudoti vandens iš atvirų telkinių, nes gali būti patekęs užkratas.

• Nesilankykite paukščių skerdimo vietose. Laikantiems sparnuočius, rekomenduojama nesilankyti paukštynuose, paukščių turguose ar vietose, kur skerdžiami sparnuočiai, taip pat vengti sąlyčio su bet kokiais paviršiais, užterštais kitų naminių ar laukinių paukščių ir kitų gyvūnų ekskrementais.

• Keliaudami laikykitės higienos taisyklių. Keliautojai turėtų dažnai plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, laikytis maisto saugos ir maisto higienos taisyklių.

Kilus bent menkiausiam įtarimui dėl pasikeitusio paukščių elgesio ar sveikatos būklės, reikia nedelsiant kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinius padalinius arba pranešti visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų