Klaipėdiečio Andriaus Tauralaukio mikrorajone užfiksuotas šliužas atrodo išties šiurpiai. Tai didžiausia bekriauklė sraigė Lietuvoje.
Anot vyro, parko takeliu šliaužė dešimtys tokių pilkos spalvos juodais dryžiais gyvių.
"Vakare vaikštinėjome su drauge dviračių ir pėsčiųjų taku ties Klaipėdos universiteto Botanikos sodu. Radinys labai nustebino. Buvo šiltas vakaras, šiek tiek jautėsi drėgmė. Paėjus gilyn, arčiau Danės upės, tokiais šliužais buvo nusėtas visas kelias", – aiškino pašnekovas.
Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis teigė, kad šių gyvūnų rūšių esti labai daug, todėl sunku tiksliai pasakyti, kokią būtent aptiko klaipėdiečiai. Vyras spėjo, kad veikiausiai tai invazinis ispaninis smalžys.
Esą jų padaugėja po lietaus ir esant drėgnam orui. Kai sausa, šliužai tūno drėgnesnėse, tamsesnėse vietose. Jų stichija – komposto krūva.
"Šliužai išlenda, kai yra šilta ir drėgna. Esant sausam orui jų neturėtų būti, nebent naktį susidarius lengvam rūkui. Nėra ko stebėtis, nes ten, kur daug maisto, daug ir valgytojų. Egzistuoja begalės jų rūšių, kai kurios – hibridinės, tad nėra paprasta atpažinti", – tikino E.Paplauskis.
Invazinės šliužų rūšys ne tik kelia nemalonių emocijų, bet ir pridaro žalos – esant gausiam šių kenkėjų būriui, jie niokoja derlių. Dažniausiai jie įsikuria soduose, parkuose, žmonių sodybose ir stipriai apgraužia augalus, nuėda daržovių lapus ir net uogas. Toje vietoje esant natūralioms rūšims, jas išstumia, tačiau šie gyviai nėra plėšrūs.
Vis dėlto, jeigu žmonės nesiima priemonių, rudens derlius gali būti daug skurdesnis, tad daržininkai deda visas pastangas, kad šių gyvių neliktų.
Taip pat gyventojus neretai išgąsdina gigantiški juodos spalvos šliužai, kurių tikslūs pavadinimai – luzitaninis arionas bei juodasis šliužas.
Naujausi komentarai