Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva kurs naujas vaisių rūšis kartu su Moldova

2014-05-12 13:08
DMN inf.

Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna gegužės 12 - 14 d. lankysis Moldovos Respublikoje, kur dalyvaus dvišaliame susitikime su Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministru Vasile Bumacov'u. Susitikimo metu ketinama pasirašyti abipusio bendradarbiavimo veiksmų planą.

Vigilijus Jukna
Vigilijus Jukna / K. Vanago / BFL nuotr.

Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna gegužės 12 - 14 d. lankysis Moldovos Respublikoje, kur dalyvaus dvišaliame susitikime su Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministru Vasile Bumacov'u. Susitikimo metu ketinama pasirašyti abipusio bendradarbiavimo veiksmų planą. Taip pat kelionės metu bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Aleksandro Stulginskio universiteto bei Biotechnologijų ir veterinarijos medicinos praktinių studijų ir mokslinių tyrimų instituto Moldovoje.

Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna nuo pat savo kadencijos pradžios akcentuoja, kad Lietuvai yra itin svarbu turėti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų žemės ūkio sektoriuje. Jų išsilavinimui turi būti skiriama itin daug dėmesio, nes šiai dienai specialistų trūksta, ypač kaimo vietovėse. Planuojama, kad nuvykus į Moldovos Respubliką Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas ir Biotechnologijų ir veterinarijos medicinos praktinių studijų ir mokslinių tyrimų instituto atstovai pasirašys susitarimą, kurio pagrindu studentai galės dalyvauti mainų programoje ir apsikeisti turima patirtimi. "Kuo daugiau patirties įgys studijuodami, tuo aukštesnės kvalifikacijos turėsime specialistus. Viena iš tokių priemonių – tai studijos ir stažuotės svetur", – pažymėjo V. Jukna.

Taip pat planuojama, kad ministro vadovaujama delegacija susitiks su Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministru, susitikimo metu bus pasirašytas veiksmų planas bei aptartos dvišalio bendradarbiavimo kryptys. Vizito metu daugiausia bus kalbama apie investicijų pritraukimą, apie patirtį ekologinio ūkininkavimo ir atsinaujinančių energijos išteklių srityse. Taip pat ketinama kalbėti apie naujų vaisių (obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų ir kt.) išvedimą, skirtingas tyrimų metodikas ir specialistų patirtį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų